Artık gol krallığı eski önemini yitirdi mi?

80 doğumlu birisiyim. Eskıden futbolla cok az da olsa alakam vardı. Sonra cok Uzun yıllar sıfırın altındaydı. Simdi de yüz üzerinden 2-3 ancak vardır.

Ama futbol geyiklerine, yorumlarına bakıyorum da, gol krallığı eskiden cok onemi olan bir şeydi. Şampiyonluk kadar konusulurdu. Sımdı sanki onemı azaldı mı? Yoksa bana mı oyle geliyor.

Artık ligi gol açısından domine eden futbolcular (tanju, hakan şükür, aykut, sergen, hami, alex, ümit karan, metin ali feyyaz, şifo, ertuğrul, nobre, arif vs vs?) kalmadı mı? Bu tüm dünyada mı böyle yoksa sadece ülkemizde mi?

Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa? Dediğim gibi, futbolla ilişkim oldukça mesafeli.

gol krallığı artık şampiyonlukla birlesirse önemli. gomis kral oldu, gs gs sampiyon oldu. mario gomez kral oldu, bjk şampiyon oldu.

onun dışında anadolu takımlarında kral olan topçular büyük takımların transferde ilgisini çekiyor hala.

ama eskisi kadar önemli olmadığına katılıyorum. artık takımı şampiyonsa önemli.
  • Neill  (03.05.19 21:14:51)