iPhone Xr vs X

Xr'ın ekran ve kamera özellikleri düşük (ekran özellikleri 6s'e çok yakın) ancak X'in de çekirdeği bir önceki sürüm.X A11, Xr A12 neural engine chip'e sahip.

siz ne düşünüyorsunuz? Şu anda hiçbir yerde X bulamadım ayrıca.

öncelikle söyleyeyim, x vatan'da var.

x kullanıcısı olarak bir iki kelam edeyim. a11'le a12 arasında, günlük hayatta fark edebileceğiniz herhangi bir fark yok. bunun altını çizeyim. yine de xr elbette daha güncel, dolayısıyla ne olursa olsun burada kazanan xr. ekran çözünürlüğünün düşük olması da performansa pozitif yönde katkı sağlayan bir şey.

kameranın çift yerine tek olması, optik zum'a ket vuran bir özellik. ancak 2x zum sağlayan kamera ile çekilen fotoğraflar daha düşük kalitede olduğundan, çok zorunda kalmazsam kullanmamayı tercih ediyorum. bokeh efekti (fotoğraf arka planının flu çıkması olayı) zaten yazılımsal olarak xr'da mevcut. hatta yine ana kamerayı kullandığı için bokeh fotoğrafları daha kaliteli xr'da. tabi xr'ın ana kamerası x'ten de iyi. yani bence kazanan, yine xr.

gelelim ekrana. herkes tam tersini söyleyecek ancak ben lcd'yi oled'e tercih ediyorum. nedeniyse, koyu arkaplan oled'in gösterdiği çizgilerin vs. beni çok rahatsız ediyor olması. o nedenle, bakın burası çok enteresan, bence kazanan yine ve yeniden xr. tabi çözünürlük daha düşük, belki bu bazı kullanıcıları rahatsız edebilir. ancak bence sıkıntı yok. tabi düşük çözünürlük sizin için problemse, sizin bakış açınızdan bakarak kazanan x diyebiliriz. 3d touch'ın olmaması bir eksi sayılabilir, ama aman aman bir eksi de değil.

x'in xr'ı geçtiği (hatta ezip geçtiği) tek yer kasa. kasası çelik ve gerçekten çok güzel. ama xr'ın da renkli olması durumu var. yine de kazanan, x.

xr'ın boyutu büyük. hatta bana göre gereğinden fazla büyük. o yüzden bence x bu konuda daha iyi. subjektif bir durum.

geçen telefon alacak bir arkadaşıma da söylemiştim. şu anda ikisi arasında bir seçim yapacak olsam, hatta xs ile xr arasında seçim yapacak olsam product red xr alır geçerim.
  • avianthem  (03.05.19 20:28:07 ~ 20:34:35)
İki haftalik xr kullanicisi olarak xs diyorum.
{ Not: Telefona bu kadar paralar vermek cok sacma }

  • hepbiarayisicinde  (03.05.19 21:09:40)