Hangi Saglik Kontrollerinden Gecmeli

Yakin bir arkadasim icin soruyorum:

Son birkac senesi asiri stresli. Son bir senedir her gun 2-3 bira iciyor, baska tur icki icmiyor. Sigarayi 1.5 pakete çıkardı. Reflu benzeri mide yanmalari var, cilt kasinmalari var, fastfood besleniyor, uyku duzeni sifir, damaklarinda curuk disler yuzunden iltihaplar var devamli (bu bende de var ya malesef).

Bu iyice b.ku cikmis yasam tarzi oncelikle vücudunda nerelere ciddi hasar vermiştir ki gitsin once oralara baktirsin?

Ben akciger, karaciger baktirmali, diger rahatsizlikkari icin sirayla zaten gider diye dusundum.

Tum stresinin yanında simdi de hastalik fobisi oldu cunku. Ben kesin kanser olcam, gitsem kesin karacigerim bitmistir, bana detayli bakilsa kesin riskli bi hastaligim cikacak deyip duruyor.

Once psikologa gitsin değil mi? :)

Kalp, akciğer, karaciğer, böbrek, pankreas, beyin, mide şeklinde başlayabilir.

Bunlardaki sıkıntıyı anlamak ruhsal sıkıntıyı anlamaktan daha hızlı ve kolay. Bence önce bunlardan başlasın. Sonra psikolojisi duruma göre ya düzelir ya da mahvolur. Hasta olup olmadığına bağlı olarak.
  • (s)AINT  (01.05.19 00:05:09)