5 milyon TL değerinde işletme

Bugün bir aile dostumuza evini satabileceğimi söyledim o da laf arasında satabiliyorsan benim işletmeyi sat değeri 5.1 milyon üstüne otelimide sat Komisyonu her türlü öderiz dedi. Sizce ben bunu nasıl satabilirim müşteri nasıl bulabilirim? Böyle büyük devirler nasıl oluyor ulaşma kanalı ne, tecrübesi olan var mı?

Ya uydurmuş eleman, işletme satmak o kadar kolay değil.

  • [GODDARD]  (26.04.19 23:18:36)
ederi 3-4 falandir anca. olta atmis kendince

  • brkylmz  (26.04.19 23:29:32)
3-4 bile olsa adam bütün yatırımlarını tek tek satıp başka bir ülkede başka bir iş kurma arifesinde 3-4 e bile müşteri bulsam satmaya dünden razı önemli olan hazır müşteri bulmak. Merak ettiğim bu tip satın alma işlemlerini yapan insanlar nasıl bulunuyor

  • ZetaStar1903  (26.04.19 23:37:19)
sahibinden de bile milyonlarca dolarlık mülkler satılığa konuluyor şansını dene.

  • basond  (26.04.19 23:47:35)
İlk önce satacağın otelin cirosu nedir + karlılığı nedir onu bilmen gerekli. Mal sahibinin seninle bu bilgileri paylaşması lazım. Ayrıca otelde ne gibi revizyonlar yapılması gerekiyor, yenileme, personel vb. bunları bilmen gerekli. 5milyon'a satılacak otel ya çok küçüktür (butik otel gibi ve büyük firmaların uğraşmaya değmez diyeceği türden) ya da adam sadece işletme devri için 5milyon istiyordur.

Elinde veriler olacak + adamın istediği rakam mantıklı olacak. Otel işletmesi yapmış bir firmada uzun süre çalıştım ve bu tip gelen teklifleri çok değerlendirdik. Şimdi de mesela ara sıra sahibinden.com'da devir veya satış olan otellere bakıyorum; istenilen rakamlar ederinin iki katı neredeyse. yani mülke + işletme için yapılmış yatırıma para verecek ama sonra sıfırdan yatırım yapmış olsa geri dönüşünün neredeyse iki katı sürede parası geri dönecek. 50 senelerden bahsediyorum. Torunu anca görür belki...

Senin oturup çok ciddi çalışma yapman gerekli, yoksa işi bilen adam zaten yüzüne bile bakmaz veya ciddiye almaz.

Ayrıca o çalışmaları yaparsan internete falan koymayacaksın. Çevre edineceksin ve çevrende yatırım yapmak isteyenlere götüreceksin.
  • malheiros  (27.04.19 00:24:40 ~ 00:25:17)
Çevre, sektörel bağlantı +1

Bu tarz dar sektörlerde devirler ne emlakciya ne komisyoncuya nede internet sitesine düşmez pek. Kendi sektörümden bakıyorum bazen sahibinden'e, piyasadan dışlanan 2 adam yillardir satmaya çalışıyorlar hacimli denebilecek tarzdaki dükkanlarını.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (27.04.19 17:27:04)
Ayrıca otel turizm bolgesindeyse eğer bir o kadar da kolaydır satmak.
Sultanahmet'te 5 farkli isimde oteli olan tipler var.

  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (27.04.19 17:29:21)