Doğa ve çevre ile alakalı proje ödevi önerisi...

Merhaba. Anaokuluna giden oğluma, hoşgörü eğitimi kapsamında bir proje ödevi vermişler. Proje konusu olarak da Doğa ve çevre konusunu vermişler. Veli ve çocuk ortak bir şekilde bu projeyi gerçekleştirmemiz gerekiyor. Afiş, 3 boyutlu tasarımlar ve benzeri uygulamalarla da projemizi desteklememiz lazım. Önerisi olan var mıdır?

Yok olmakta olan endemik türlerle alakalı bir çalışma yapılabilir. Endemik kavramını çocukların idrak etmesini sağlamayı amaç edinirsiniz. Sonuçta veli-öğrenci birlikteliği varsa öğretici bir yön de hedeflenmiş olsa gerek.

Fazla terim kullanmadan, bazı hayvan ve bitkilerin sadece bizim yaşadığımız yerlerde yaşadığını, onlara gereken özen gösterilmezse bu türlerin tüm dünyadan silineceğini ve bunun zaten yaşanıyor olduğunu; bu sorumluluğun başka kimseye değil, bize ait olduğunu anlatacağınız şeyler.

Bunun yanında örneğin seçeceğiniz türler için birer kart hazırlarsınız, bir de her türün temel besin maddesi olan gıda için birer kart hazırlarsınız ve çocukların hayvanlarla, o hayvanların yediği şeyleri eşleştireceği bir oyun oluşturabilirsiniz.
  • mentuhotep  (25.04.19 13:24:17)
*cevremizdeki bitkiler (yenilebilir otlar, meyve agaclari vs.)
*cevremizdeki kus turleri
*hayvanlalr icin diy yemek kaplari ve kulube yapimi
*sokakta yavru kedi kopek, yarali kus vs. bulunca ne yapilir, nasil beslenir
  • jimicik  (25.04.19 14:23:11 ~ 14:24:13)