Araç satın alma-sasi no tutarsizligi

Aracın üzerindeki ve ruhsatta yazan aynı fakat araç aynı markanın variant modeli ve motor gücü de başka çıkıyor sorgladigimda.

Sahibi/galerici de bunun sigortacinin giriş yaparken yanlış bilgi girmesinden dolayı olduğunu düzeltilebilir birşey olduğunu söyledi.

Sizce doğru mu söylüyor?

benim bildiğim galericinin dediği şekilde sigortacı bunu yanlış girebiliyor veya alıcının/satıcının verdiği bilgiye göre değiştirebiliyor. sigortacınıza da sormanızda fayda var.

  • lazpalle  (24.04.19 11:48:14)
valla doğruda olabilir yalan da olabilir mutlaka sigortacıyı arayın. Ama kesinlikle galerilere güvenmeyin kendiniz teyit ettirin.

  • basond  (24.04.19 12:08:34)
aracın alındığı bayiyi arayıp teyit edin. bayiyle araç üzerindekini karşılaştırın daha sonra diğer yollara devam edin.

  • mikahakkinen  (24.04.19 12:25:16)
"sorguladığımda" dediğiniz, nereden sorgu?

Sigortacılar yanlış girebiliyor, noter yanlış girebiliyor.

Bunun haricinde ruhsatta yazan ile araç üzerinde yazan şase uyduktan sonra hiçbir yerde hiçbir sorun yaşamazsınız.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (24.04.19 13:14:14)
kendi aracımı satarken aynısı bana da oldu. notere gittik satışı yapamadık çünkü bilgiler tutmuyordu. baya olna bir şeymiş kimse garipsemedi. trafik şubeden fln düzeltiliyormuş sanırım ama benim aracımı alan galericiydi, o birilerini arayıp hallettridi.

ben satıcı olduğumdan rahattım tabi, alan galerici de olayı bildiğinden sorun değil dedi
  • oscar  (24.04.19 19:41:13)