İstanbul seçimlerinin tekrarlanma ihtimali

Hükümet YSK üzerine açık bir şekilde baskı kuruyor. Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak seçimin yenilenmesini istiyor,Bahçeli seçim yenilenecek, o kadar diyor. Dün ana muhalefet lideri saldırıya uğruyor...

Tüm bunlara ve daha birçok ayrıntıya rağmen göz göre göre İmamoğlu’nun mazbatasını elinden alıp seçimi tekrarlatmak?? Tamam hukukun ayaklar altına alındığını, istedikleri gibi at koşturduklarını çok gördük ama eğer iptal edilirse seçimler hiçbiri bu kadar göz göre göre, bağıra bağıra hukukun ayaklar altına alıp tek kişiye bağlandığını ilan etmemiş olurdu?

Yani demek istediğim, neden Erdoğan ve hükümet, Bahçeli YSK üzerinde kendilerini baskı kuruyormuş gibi gösteriyorlar? Seçimin iptal edileceği olsaydı bile bunu bağıra çağıra önceden ilan etmek, baskı kurmak yerine gizliden işleri ilerletip kamuoyuna daha sakin ve karara saygılıymış gibi gözükmezler miydi beka meselesi yapmak yerine?

Şimdi Erdoğan “İptale götürür” www.internethaber.com dedikten, “Kimse 13 bin farkla kazandım diyemez” diye sert bir dille konuştuktan sonra YSK seçimleri iptal ederse, dünyanın gözünde ne anlama gelir bu gelişme? Ve en önemlisi bu ekonomik sıkıntıda dünyayı ve yatırımcıları “sallamayacak” kadar kafaları rahat olabilir mi ki?

Erdoğan ve istanbul il yönetimi hariç seçimi kaybettiğini biliyor. istanbul il yönetimi de götü kurtarmak için dilekçe milekçe diye işi uzattılar.
kafaları rahat tabi ki adamların tek savaşı var dinin kontrolü bizde onların tek savaşı bu. bu yolda kimseyi tanımazlar. ülkeyi düşünselerdi daha aklı selim idare ederlerdi.

  • mikahakkinen  (23.04.19 00:53:53)
Bu ülkede hukuk göz göre göre ayaklar altına alınalı çok oluyor. Bir Cumhurbaşkanı adayı seçime hapiste girdi. Anayasa Mahkemesinin kararları alt mahkemelerce dikkate alınmadı. Referandum günü oylar sayılmaya başlanmadan önce YSK mühürsüz oyları geçerli sayacağını duyurdu. Bir sürü insan sebepsiz yere bizzat hukuk kullanılarak (eski bir anayasacı buna anti-hukuk diyordu sanırım) rehin tutuluyor.

Yaptıklarının bedelini ödemeyeceklerini bildikleri bir ortamda neden dediğiniz gibi ihtiyatlı davransınlar ki? Sıkışırlarsa dış güçler, sınır ötesi operasyon ve terör kartlarından birini oynarlarlar. Çok sıkışırlarsa da Suriyelileri halkın önüne atarlar. Zaten her şeyin sorumlusu CHP ve Suriyeliler.

Beni asıl şaşırtan hala "yok canım bu kadarını da yapmazlar" diye tepki verilmesi oluyor. Daha beterlerini çoktan yaptılar zaten.
  • bruce mclaren  (23.04.19 01:41:59)