Zihin bulanıklığı

Bunu bir süredir bayağı görüp duyuyorum ve sahip olduğumu düşünüyorum.
Kafamda bin türlü şey oluyor, bütün gün mal gibi dolaşıyorum. O an yaptığım işin içinde ki yanlışlığı dahi dakikalar sonra fark ediyorum. Halbuki gözümün önünde oluyor her şey. Tam olarak bir şeyi düşünmüyorum, sanki içimde bir şeyleri geçiştiriyorum. En önemlisini ya da en çok acı duyduğum şeyi. Bunlardan birisi ama kesinlikle önemli birşey olmalı.
Hiçbir şeyden emin değilim. Zihnim bulanık olduğu gibi beynim uyuşuk. Uyuşmuş hissediyorum o yüzden bir şeylerin ciddiyetini yahut önemsizliğini fark edemiyorum. Bu da beni anksiyeteye sürüklüyor.

Pisikolokla konuş falan iş görmez. Kafadan engelli öyle bir inanç. Bunun dışında B12 ilacı kullanıyorum, dil altı ilaçlar daha çok iş görüyormuş o ilaçtan da alacağım. Supradyn de var tabii.

Neyse başka bir önerisi olan var mıdır?
Alkol kullanınca kafam cıncık gibi oluyor. Alkolü seviyorum.

yapacaklarınızı sabahtan bir not defterine yazın. önem sırasına göre sıralayın. sonra o işi yaparken diğer tüm diğer işleri gözünüzün önünden kaldırıp sadece o işe odaklanın. çok faydasını göreceksinizdir.

yalnız burda not defterine yazmak çok önemli. bilgisayara veya telefona veya yapışkan kağıtlara not almak aynı etkiyi yaratmıyor.
  • yemrem  (22.04.19 10:57:16)
Gün içinde değişken durumlar oluyor, bu günü kurtarmaz.

  • zaman  (22.04.19 10:59:25)
Psikiyatr diyorum. Benzer bir şikayetle, motivasyon düşüklüğüyle yıllar önce gitmiştim iki seansa. Dedi ki, beynimizdeki hormonlar bu gibi durumları etkiliyor. Gerekli hormonlar üretilmiyorsa ne yaparsan yap başarısız olursun. Modiwake diye bir ilaç yazdı. İlaçlara karşı hep mesafeli biriyimdir. İki hafta kullandım, cidden işe yaradı. Şikayetlerimden biri de kitap ya da uzun yazı okuyamamaktı. Yıllar geçti üzerinden, hala sıkıntı yok, çatır çatır kitap okurum. Yapmam gereken işleri de öncesine göre çok daha disiplinle yapıyorum artık. Beş yıldır hiçbir ilaç kullanmıyorum ama demek ki bahsettiği şey doğruymuş, sanırım hormonlar dengelendi.

  • samterk  (22.04.19 11:14:57)
Fazla varsa versene hocam bir hafta da biz takılalım.

  • zaman  (22.04.19 11:21:27)
Bkz: mindfullness
Bkz: farkındalık

  • bradshaw  (22.04.19 11:53:32)
Öyle birşey olduğunu sanmıyorum. Çünkü gün içinde o mal gibi dolaşır halde büyük eziyet çekiyorum. Hayattan bezmiş oluyorum. Bir şeyler eksik.

  • zaman  (22.04.19 12:05:02)
Ben şekeri "tamamen" bıraktığım sene daha ayık, zinde, cin hissediyordum. deneyebilirsin.

  • olutaklidi  (22.04.19 12:40:35)
Tüm yazdıklarınızın tamamı bende de mevcut. Psikiyatriden kaçmamanız lazım. B12 etki edebilir, dil altı daha iyidir evet ama bende bir değişiklik yaratmadı. Birkaç farklı marka kullanmama rağmen. Farkında değilsinizdir belki ama depresyonda olabilirsiniz. Bilgisayardan mümkün olduğunca uzaklaşıp, dikkatli beslenip, spor yapmaktan başka sizin yapabileceğiniz çözüm çok az. Bu yüzden yardım almaktan çekinmeyin. En azından anksiyetenizi düzeltirsiniz, zira kaygı bozukluğu da bahsettiğiniz hale sokar.

  • ensk  (22.04.19 15:54:36)
olutaklidi +1 demeye geldim. bir arkadaşım yediklerine bağlı olarak zihin bulanıklığı yaşadığını söylüyordu (kendi kendine koyduğu tanı). gluteni ve şekeri kesti bir ara ve çok faydasını gördü. yediklerine dikkat et, en azından şekeri kesmeyi dene bakalım.

  • pati  (22.04.19 16:02:23)