Rotring 500 vs. Pilot The Shaker

Hangi kalemi alayım sizce?

İkisi de benzer fiyatlarda. Birkaç ay önce Pilot The Shaker almıştım. Maalesef yere düşünce kfa bölümü kırıldı. O yüzden şu an Rotring 1-0 önde. Ama The Shaker'ın tasarımı da çok iyi bee...

Not: The Shaker'ı sallayınca uç çıkıyor otomatik.

Rotring 500: productimages.hepsiburada.net

Pilot The Shaker: productimages.hepsiburada.net

rotring alırdım ben.

  • diffarentiationation  (19.04.19 14:57:27)
shaker gene kırılacak. üstelik rotringi tutması daha kolay. bence rotring

  • nolmus yani  (19.04.19 14:57:32)
O rotringle sabahlara kadar ne geometri sorusu çözülür he.

Bence Rotring
  • westblack  (19.04.19 14:59:23)
bende rotring 500 var, 1000 tane pilot shaker'a değişmem.

ohto'nun bir shaker kalemi vardı ama şimdi linkini bulamadım. istersen bir de ona bak.

rotring 500 diyorum.
  • babilbaligi  (19.04.19 15:17:35)
rotring 500'den kaptım bi tane. Teşekkürler.

  • himmet dayi  (19.04.19 15:27:28)
rotring 500 bende var uzun süre kullandım, yere düşürürsen kırılmaz ama ucu yamulabilir.

bir de ne için kullanacaksın bunu? bu tip kalemler teknik çizime daha uygun kalemler, yazıldığı gibi tutması kolay değil normal kalemlere göre daha ince, yazı için kullandığında elini ağrıtır.

eğer gerçekten evladiyelik kalem istiyorsan pentel graphgear 500 tavsiye ederim. kaybetmediğin sürece kullanırsın :))

not: üni de içmimarlık okudum. hem çizimler için hem de kalem düşkünlüğümden dolayı o zamanlar sağlam kalemlerim vardı.

ek: galiba geç kalmışım.....
  • issiz karga  (19.04.19 15:30:31 ~ 15:32:00)