fast food bagimliligi

ben 84 kiloyum. boyum uzun. gobegim var. gobekten kurtulmaya calisiyorum ama ciddi bir problemim var. mcdondals a bayiliyorum. cidden cok seviyorum ve mesela bir hafta yemezsem acayip canim cekiyor. sadece mcdonadls degil ne zaman bir avm nin yemek katina gelsem diyetimi bozuyorum.. iradem fazla yok.

bir de alismisim dizi veya film izlerken pizza yada mcdondasl yemeye. bisi izlerken acayip canim fast food cekiyor.

tum bunlar abur cubur icin de gecerli. cok alistirdim kendimi./ 20 yildan uzun suredir. cikolata cips kola redbull biskuvi ve antep fistigi alir bisiler izlerim. cok cok zevkli. ama iste zararli.

sizin de boyle bir aliskanliginiz var miydi nasil yendiniz ? bana fastfood girdabindan kurtulmama icin onerebileceginiz seyler nelerdir ?

not: agirlik kaldiriyorum kardiyo da yapiyorum. emeklerimin yandigini gormeme ragmen durduramiyorum kendimi fastfood ve aburcbur konusunda.

mcdondals mı :D

hocam ciddi şekilde zararlı ve iğrenç özellikle mc ve b.king. hadi güzel bir pizza falan arada göm bişey denilmez. hatta kendin yap ye ama avm'lerden uzak dur. gittiğin zaman çıkmamaya bak o katlara ama iradene de sahip çıkman lazım. bi aralar bende öyleydim de. bi yerden sonra mide bulanıyor kaldırmıyor artık
  • avatar is back  (18.04.19 19:47:50)
en son bir daha hamburger yemeye tövbe ettim. içindeki soslar olmasa çöp yığınından farksız olduğunu farkettim bir anda.

  • for day to break  (18.04.19 20:00:05)
Bence sugar diye belgesel film var onu izle fast food ve onu çekici tüm sosları tekrar düşün.

  • Topalordek  (18.04.19 20:23:31)
Aynısı yakın arkadaşım da vardı. Adam yurt dışında taşınmıştı, en ucuzu bunlar diye sürekli mcdonalds, burgera yüklenmiş parasızlık çektiği ilk yıllarında. Sonrasında tansiyon çıktı bunda. Şimdi avokadolarla, kalelerle besleniyor o derece, bir musibet bir nasihat hesabı işte. Şimdi bu çöpler nasıl yemişim, ne cahil ne salakmışım diye anlatıyor

  • freedonia  (18.04.19 20:34:51)
Biraz beynini çalıştırıp "bunları yemeyeceğim." dersen yemezsin. Ne yeyip yemeyeceğine karar veremiyorsan koyun gibi yaşamaya devam et zaten, yapacak bir şey yok.

  • diffarentiationation  (18.04.19 22:58:33)
iyi burgerler ye bir daha mc 'in önünden geçmezsin. kalitesiz yaşamaya ve kalitesi düşük şeylerle yaşamaya alışmışsın. bence ilk olarak yediğin şeylerin kalitesini arttır. her yiyecek için söylüyorum. ondan sonra o hayata geri dönmek istemezsin.

  • koela  (18.04.19 23:24:48)
Ya 3 defa yazmışsın 3ü de farklı ve biri bile doğru değil McDonald's :D haha

Zararlı efendim bunlar bi şekilde bırakacaksınız. Zaten ufaktan bırakmaya başlayınca sonra insanın canı da istemiyor. Ben şekeri dönem dönem bıraktım şu anda da epey az tüketiyorum, artık tatlı şeyleri görünce canım çekmiyor bile.
  • senolll  (19.04.19 00:03:50)
Benim her akşam 3-4 bira (Hafta sonları 6-8) + ayda en az 2 hafta sonu pizza, hamburger vb. hayvani abur cubur yeme rutinim vardı.

Alım gücüm düşmeye başlayınca, mecburen azalttım. Sonra spora da ağırlık verdim ve alkol+fastfood'u zamanla dengeledim. Kilo vermeye başlayınca da bir motivasyon oluştu. Eskiden giyemediğim pantolonları rahatça giyince devam etmek için istek geldi. Mesela 33 beden jean göbekten dolayı zor dururdu, şimdi 31 beden rahat oluyor. Fast food + abur cubur hiç kalmadı. Birayı da neredeyse bıraktım. Alkol yine alıyorum ama ortalamaya vurunca eskisine göre yarısının altında.

Kısaca bir motivasyon olması gerekli. Beni hayat pahalılığı da iyi frenledi. Eski alım gücüm devam ediyor olsaydı, herhalde aynı şekilde içmeye/fast food yemeğe devam ederdim. Fakat artık eski günlere döneceğimi zannetmiyorum.
  • malheiros  (19.04.19 00:27:49 ~ 00:30:22)
Boyum 1.80, 26 yaşına kadar 75'ün üstüne çıkmadım, dediğin sarmala girince şu an 85'i bulmuş durumdayım. Olay tamamen bir sarmala girmek gibi. Bir süre yemeyince burger king'in kapısından bile giremezsin, o koku ve yağ öyle iğrenç geliyor ki. Ama bir iki kere yersen yine deli gibi yemeye başlıyorsun. Ben mesela KFC'den her yediğimde pişman oluyorum ama ara ara çok canım çekiyor. Çok ilginç bir şey.

  • roket adam  (19.04.19 20:54:42)