ekrem imamoğlu nasıl biri?

olumlu ve olumsuz yönlerini yazar mısınız? özellikle de beylikdüzü'nde oturanlar.

imamoğlu'nun beylikdüzü'nde kendi firması vasıtasıyla binalar diktirdiği falan yazıyor mesela orda burda. ne kadar doğru? ya da tamamen çarpıtma mı? bu gibi doğru yahut çarpıtma nasıl haberler var piyasada?

bu adama güvenmek istiyorum ama bu ülkede insanlara ve siyasilere ASLA güvenmemek gerektiğini kendime inandıralı yıllar geçti.

ps: türkiye'den defolup gitmeyi aklına koyan bir vatandaş.

Böyle bir şey yapsa akp bunu şimdiye kadar bütün evrene duyururdu

  • Mossy  (18.04.19 00:35:32 ~ 10:07:14)
kendilerine benzediği için sevmiyorlar, açığı olsa her türlü kullanılardı. ben de bu seçim sürecinde tanıdım, tam siyaset adamı ağzı iyi laf yapıyor ve cumhurbaşkanınınki gibi hitabeti iyi tipik karadenizli. iyi yanı çok. bence olumsuz yanı her programa katılması. zamanl göreceğiz. yüzünü eskitmemesi lazım bence.

  • mikahakkinen  (18.04.19 00:39:10)
imamogluinsaat.com.tr yaptıkları işler burda.
bence güvenilir bir adam. her şeyden öte yüzü gülüyor bu bile yeter.

  • scudman1  (18.04.19 00:55:46)
Fazla samimi olmasından gelen bir samimiyetsizlik var. Anlatamadım ama anlayan anladı.

  • adwokat  (18.04.19 01:10:55)
Bina diktirmek, müteahhitlik yapmak yasak mı?

  • catch the arrow  (18.04.19 01:25:06)
Daha önceki bir duyuruya daha yazmıştım; hiçbir şey yapmasa o karda kışta sokak hayvanlarına gece yarılarına kadar tonlarca mama dağıtımı yapilmasini sağlayan bir belediye başkaniydi. Yaşam vadisi dedigi proje yeşil alan için sahiden önemli bir proje. Sokaklar istanbul'un çoğu ilçesine göre tertemiz. Yaşlılar için bir sürü hizmetleri vardı. Ücretsiz kültür sanat etkinlikleri var. Kendisinin döneminde kurulan belediyenin verdiği ücretsiz kurslara gidip iyi üniversitelerı kazanan 4 kişi tanıyorum. İlk aklıma gelenler bunlar. Ayrıca pazar günü yürüyüş yaparken parkın birinde kendisine rastlama ihtimalinizin olduğu, belediyenin her türlü etkinliğine katılan, insanlarla içiçe olan biriydi. Bugün erkek arkadaşımın annesi 'bizim koroya hep gelir, halimizi hatrimizi sorup tek tek ilgilenirdi; tanıyorum ben baskanimizi' diye espri yaptı hatta.

Evet inşaat firmaları var ama adam belediye başkanı olmadan önce de vardı. Bu adamin cocuklari da tas yemiyordu herhalde. Herhangi bir yolsuzluğu, haksızlığı olsa simdiye kadar milyonlarca defa görmüştük. Olmayan şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze koyan akp bunları gözden kaçırır miydi sizce?
  • fraise  (18.04.19 01:35:42 ~ 08:42:15)
En büyük artısı Erdoğan'ın kullandığı nefret dilini kullanmaması ondan ziyade bağdaştırıcı ılımlı bir dil kullanmasi oldu, Güleryüzu de cabası.
İnsanların artık ümidi yokken geldi, ben Erdoğan'a da nötr'düm
Bunu da kazandıktan sonra tanıdım desem abartmis olmam ama ne biliyim güzel günler için ümitleri yesertti.

Zira bikmistik artık herkes usanmıştı.
  • kirmizipilotkalem  (18.04.19 01:45:55)
Bu arada nötrüm derken bir ara çok nefret ettim sonra baktım fazlasıyla nefret eden var ve bu adam nefret edildikçe o enerjiyle daha da güçleniyor etmemeyi seçtim.

  • kirmizipilotkalem  (18.04.19 01:53:03)
Kendisini tanımıyorum, hâlâ da tanımıyorum. Tanımaktan kastım, 3-3,5 ayda gördüğümden daha fazla bilgim yok ve böylesine önemli bir konuda görev alacak birini, kısa zamanda "Çok iyi adam gerçekten." diyerek etiketlemek pek doğru gelmiyor.

Aday olarak gösterildiğinde, çoğu İstanbullu gibi, "Bu kim Allah aşkına? Kılışdar n'aptın yine ya?!" dediğimi net hatırlıyorum. Daha sonra sorup soruşturdum yalnız, duyduklarım hiç de kötü şeyler değildi.

Yıllardır Beylikdüzü'nde oturan kuzenime sordum ilk olarak. fraise rumuzlu kullanıcının dediklerinden sapmadı; kötü hiçbir şey duymadım. Yaptığı iyi şeylerden, 'hizmetlerden' bahsetti sık sık. Kendisinin ilçe belediye başkanlığı epey iyi görünüyordu yani.

Daha sonra, yakın bir arkadaşımın uzaktan akrabası -çok da uzak değil gerçi- olduğunu öğrendim. Onunla konuştuk, kişilik olarak da o övdü biraz. "Aaağbi, adamlar kaybedecek değiller, kim gelse kazanamaz." şeklinde klişelerin havada uçuştuğu bir gün, söz konusu arkadaşım, "Kazanamayacağını düşünse, bu seçime girmezdi. Kazanırsa şaşırma." gibisinden bir uyarı verdi, kararlılığından bahsetti. Haklı çıktı.

Arkadaşımdan rica edip kendisiyle tanışırım umarım, bir punduna getirip. Bizzat tanıyan biri sıfatıyla genel gözlemimi yazmak umuduyla, şimdilik "Galiba iyi biri." diyeceğim.
  • tel tokasini duzelten samuray  (18.04.19 02:38:23)
Kendisini tanımıyorum.

Ankara'yı Mansur İstanbul'u Binali alsın diyordum. Turgay ile olan programı izledim. İnşallah İmamoğlu kazanır dedim.

CHP ye önyargılı bir şekilde büyütüldüm. Ona rağmen şu an Ankara ve İstanbulu iyi ki bu adamlar kazandı diyorum.

Edit: kuzenim Beylikdüzünde oturuyor memnun mu değil mi sorup editlerim.
  • beni sen öldürme  (18.04.19 07:49:03 ~ 07:50:44)
Diktatör wanna be gitsin de, kim gelirse gelsin diyorum.

  • prizmatik  (18.04.19 10:33:33)
hakkında bulabildikleri tek kötü şey taktığı pahalı saatler. seçimler öncesinde varlığından bile haberdar değildim.

İstanbul kendisini seçti ama hepimiz gördük, kendisi seçimden önce, seçim sırasında ve sonrasında büyük emek vererek "atı alan üsküdarı geçti" çabalarına direndi. YSK bile elini taşın altına sokamadı henüz. Böyle tuttuğunu koparan ve hep güzel anılan birisi olduğunu görünce ben de ümitleniyorum.
  • kimlanbu  (18.04.19 11:00:08)
bence ideal biri değil ama geçişler yumuşak olursa daha kalıcı olur. zaten kendisinin kişiliği önemli değil sağ olmayan partilere olan sempatiyi artırsın yeter.

  • bohr atom modeli  (18.04.19 13:02:02)