turist vizesi varken öğrenci vizesi alabilir miyim?

merhabalar.

2019/20 eğitim dönemi için politecnico di milano'dan kabul aldım. aynı anda münih teknik'e de başvuruyorum ama onun sonucu, hazirandan önce gelmeyecek büyük ihtimalle. ilk başta gönlüm hep münih'ten yanaydı, milano'yu alternatif olarak düşünüyordum. ancak iki üniversite ve şehri karşılaştırdığım zaman şu an ciddi anlamda bir karara varamıyorum.

bundan dolayı haziran ayında 1 haftalığına izin alıp iki şehre de bir uğrayıp ev işlerine bakmayı düşünüyorum. şu an shengen vizem yok, dolayısıyla yenisini çıkartmam gerekecek. sorum şu: italyan/alman schengen vizesi alsam, sonra bunların süresi dolmadan öğrenci vizesine başvursam bana herhangi bir sıkıntı çıkarır mı?

şimdiden teşekkürler, sevgiler, saygılar, büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden

sıkıntı çıkmaz. öğrenci için "ulusal vize"ye başvuracaksın. zaten tipi farklı.

  • helenart  (16.04.19 14:17:16 ~ 14:17:31)
Sıkıntı olabilir.

Şöyle ki;

Ben geçen yaz Malta'ya dil okuluna gitmeye karar verdiğimde İsviçre'den almış olduğum ve geçerliliği devam eden aile ziyareti vizem vardı.

Malta öğrenci vizesi için başvuru merkezine gittiğimde yetkili kişi, "Bir pasaportta iki geçerli vize olmaz, isviçre'den aldığın schengen vizesini iptal ettir, öyle işlemlere devam edelim" dedi. Ben de gittim isviçre konsolosluğundan vizemi iptal ettirdim. Konsolosluktaki yetkili kadın da bu durumu doğruladı. İki vize olmuyormuş cidden.

İlgili konsoloslukları arayarak bilgi almanız en doğrusu olur.
  • deveyidiken  (16.04.19 14:23:45 ~ 14:25:35)
deveyidiken +1

turistik iptal edilir.
  • cedex  (16.04.19 15:32:38)
Benim geçerli italya turist vizem varken öğrenci vizesi almıştım . sene 2015ti değişmiş midir bilemem

  • mirafiori  (16.04.19 22:26:45)