profesyonel yardim almadan sunlari yapsam kilo verir miyim?

hic diyetisyen, spor hocasiyla ugrasmak istemiyorum.

kizartma, abuc cubur, tatli, hamur isi vs.. zararli seyleri biraksam.
aksamlari da yarim saat spor salonunda 15 dk yuruyus, 15 dk kosu, 15dk'da agirlik calissam.

nasil olur?

cok kilom yok. o yuzden ideal kiloya ulasinca yemegi arttirip hayat sekline donusturcem yukaridaki programi.

sizce dediklerim mantikli mi? varsa yanlis bir nokta lutfen yorumunuzu esirgemeyin.

gordugunuz uzere amacim en basit yoldan halletmek. yok diet listesi yap yok basinda hoca dursun yok 3x 15 barfix, protein sart, kirmizi et ye, karbonhidrat sart vs.. falan inanilmaz sikici geliyor. hatta spor salonu ve kilo vermeyle ilgili tum terimlerden nefret ediyorum. kimseyi karistirmadan kendimce birseyler yapmak istiyorum.

eğer senin belli bir hayat rutinin varsa ve sabit bir kiloya oturmuşsan artık. sen bu rutinden aldığın kalorilerin bir kısmını çıkarır, üstüne de sporla ekstra kalori yakarsan tabiki kilo verirsin. kilo vermen de aldığınla yaktığın eşitlenene kadar devam eder. kabaca bu işin matematiği budur.

ha ama sen yeterince kalori almaz ve çok spor yaparsan, bu sefer yaktığın yağların yanında kaslardan da yakmaya başlarsın, bu da güç kaybına sebep olur.
  • bobinhoo  (15.04.19 13:46:57)
verirsiniz. şekeri komple kesseniz bile sadece yine verirsiniz. ben bir dönem yaptım böyle bir şey başta sporla beraber yapıyordum ve hiç abur cubur şeker falan yemedim 3 ay falan ve 7 8 kilo verdim. Ancak sporda devamlılığı getiremediğim için kastan da kaybettim ve zayıf ve kassız bir görüntü oluştu. Yani hem sporu ihmal etmeyin hem de yeterince protein alın ki kas da gitmesin. Yeterince proteinden kasıt da her yediğinizi illa yazmasanız da her gün süt ve süt ürrünleri baklagil et kuruyemiş vs yemeye çalışın.

  • senolll  (15.04.19 13:50:50)
15dk yürüyüş 15dk koşu 15dk ağırlık toplam 500 kalori falan yakar.

  • argent dawn  (15.04.19 14:05:25 ~ 14:05:34)