[]

Doktor seçerken karşı cinsi seçme eğilimi?

Hastanede herhangi bir bölüm için randevu alırken eğer erkek ve kadın doktor olarak iki farklı seçenek varsa hemen hemen daima kadın doktoru seçtiğimi fark ettim ama kesinlille kötü bir niyetten yahut cinsi bir sebepten dolayı değil kadınların daha şefkatli olduğu, annelik duygusu olduğundan dolayı farkında olmadığım bir içgüdüden kaynaklı bir şey olabilir. Mesela psikolog denince erkek psikolog asla aklıma gelmez, hep kadın olduklarını düşünürüm.

Kulağa tuhaf ve saçma m geliyor yoksa bu karşı cins doktoru muayene için seçme eğilimi doğal mı? Sizde de buna benzer huylar oldu mu hiç?


 
Valla olmadı bende.


 • Amaranta ursula  (14.04.19 21:40:21) 
Valla bende oluyor. Jinekolog dahil, mümkünse erkeklerden seçiyorum doktorlarımı. Gerçi doktorları tek tek Google'da aratıp uzmanlıklarına, yayınlarına, bir de fotoğraflarına bakıyorum ama biri kadın biri erkek iki eşdeğer doktor varsa erkeği, hemcins iki eşdeğer doktor varsa ya daha yaşlı olanı ya da tipi daha sempatik olanı seçiyorum. ¯\_(ツ)_/¯


 • kobuzchu kiz  (14.04.19 21:45:04) 
Evet ben kadın doğum uzmanımı seçerken hep kadın (ve anne) doktorlar arasında seçim yaptım. Bence ancak anne olmuş birisi bana doğum yapma yolunda yardımcı olabilirdi. Hala da öyle düşünüyorum. Ama diğer alanlarda hiç düşünmedim. Mesela dermatolog veya ürolog veya nörolog.. bunun gibi bir çok alanda cinsiyet farketmez diye düşünüyorum. Sizin gerekçeniz de saçma değil ama çok başarılı erkek psikologlar var.


 • rakidabalikolsa  (14.04.19 21:48:31) 
kadın seviyom, çünkü kadınlar konuşuyor. erkek doktorlar he he deyip gönderiyor


 • avatar is back  (14.04.19 21:48:31) 
olmuyor. benim için cinsiyet değil yaş kriter oluyor. ne genç ne ihtiyar olsun diye 40-45 civarı tercih ediyorum


 • dafuq  (14.04.19 22:35:56) 
Kadin doktor tercih ediyorum. Erkek doktorlardan memnum kalmiyorum.


 • Traveler  (14.04.19 22:50:21) 
Ben de erkek doktorları tercih ediyorum ama aslında hangi iş kolunda olursa olsun kadın yerine erkek olmasını tercih ederim karşımdakinin.


 • ms brownstone  (15.04.19 00:24:29) 
Muayene vs kadin
Ameliyat erkek

 • brkylmz  (15.04.19 02:06:10) 
erkek seçiyorum, çünkü daha sempatik/yakın geliyorlar. kadın doktorlar, özellikle 40 yaş üstü asık suratlı.


 • dont eat me  (15.04.19 02:19:58) 
ben de bir kadin olarak basligi okur okumaz evet dedim icimden. zira hastalik hastasi sayilirim nerdeyse ve doktorlarda cok isim oluyor. sanki hemcinsle rekabet vs gibi duygular merhameti orter, karsi cins daha merhametli davranir gibi dogrulugu tartisilir bi ic inancim var. motivasyonum bu sanirim.


 • art vandaley  (15.04.19 02:49:00) 
Tam tersi hele ki kadin dogum doktoruna gideceksem kadin doktorlari tercih ediyorum.


 • chitosan  (15.04.19 11:46:02) 
bende normal muayene için olmuyor da diş tedavisi, ameliyat, estetik operasyon gibi konularda erkek hekimleri daha güvenilir buluyorum.


 • aquarium  (15.04.19 11:53:11) 
Ben de konu ne olursa olsun eğer tanıdık uzmana bir sebeple gidememişsem kadın seçiyorum.


 • blue serenity  (15.04.19 11:57:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.