egzama atağı

Selamlar,
Ben kendimi bildim bilelim egzamam vardır, nadirce atağa geçer, hemen kortizonsuz coresatin sarı'yı sürerim dindirir, geçer. Son zamanlarda inanılmaz streli bir dönem geçirdim, hiç olmadığı gibi bir egzama atağı başladı ve coresatin hiçbir şekilde etki etmedi. Türkiye'ye döndüğümde doktora gittiğimde artık coresatin'in içindeki etken maddenin kaldırıldığını söyledi. yerine kortizonlu bir ilaç verdi ki atağı durdurmak için işe yaradı, eşlik etmesi için de elidel verdi. elidel de hazır hafifleyen atağa hiçbir şey yapmadığı gibi bir de internette elidelin kansere sebep olması ile ilgili araştırmaları görünce bıraktım. Şimdi atak devam ediyor, kortizona dayanmak istemiyorum, herkesin derisi ve çözümü farklıdır ama böyle bir şey yaşayıp da kortizonsuz çözen oldu mu? var mıdır bir yolu?

locoderm krem kullanıyorum ben. aşırı etkili olduğunu söyleyemem ama bir iki gün kadar tutuyor.

  • diyarbakir karpuzu  (14.04.19 20:12:37)
blue cap'i arastirabilirsjn ama dolar artisiyla cok firlamis fiyatlari.

  • omonia  (14.04.19 22:56:50)
sözlükte egzama ve seboreik dermatit başlıklarının şükela (yani en beğenilen) yazılarına bak, orada pek çok kimsede işe yarayan şeyler yazıyor. özetlemek gerekirse, bunun kesin çözümü ketojenik diyet denilen bir diyette, sonra probiyotiklerde. ben de on yıldan fazladır uğraşıyordum. şimdi elidel filan kullanmadan kurtuldum hemen hemen. başlıklardan birinde yazdım. oradan araştırabilirsin.

  • osuran imam  (15.04.19 00:32:03)