bir tinder buluşması vakası daha

Bir sorum var ben düşün düşün bulamadım. Sizin yardımınızı almak isterim.

Baştan anlaşalım, yazanları hiçbiri yalan değil.

Geçen ay eski erkek arkadaşımın evlendiğini duyunca bir buhran ve panik anında ilk defa Tinder açtım. İlk günün sonunda bence çok mükemmel bir adamla eşleştim.

İlk gün yemeğe gittik. Ertesi gün akşam bir şeyler içtik ve evine gittik.

Sonra 3 haftayı birlikte geçirdik. Gündüz buluşmaları, el ele yürümeler, arkadaşları ile tanışmalar...

Sonra bir anda yazışmalar ve buluşmalar azaldı. olabilir dedim, ben de ısrar etmedim. yanlış anlasın veya üzerine gittiğimi düşünsün istemedim. tamam dedim, bu iş bitti. en azından güzel vakit geçirdik. ben kendimce konuyu kapattım. böyle de 1 hafta geçti.

Dün ise instagramdan mesaj attı ne güzel çıkmışsın diye. teşekkür ettim. konuşma orada bitti.

ama ben şunu düşünüyorum. ben kendimi bu insana açıklamalı mıyım? tinder konusunda herkesin nasıl düşündüğünü biliyorum ama neyin ne olduğunu, daha ciddi bir ilişki aradığımı söylemeli miyim? yoksa bu iş burada kalmalı mı?

çünkü ben şu anda o ne istiyor bilmiyorum. bu kız gitti biz iletişimi kesince hemen başkasını buldu desin de istemiyorum.

bir fikir, bir öneri veren herkese teşekkürler şimdiden.

Adam bir üç hafta daha istiyor işte. Ciddi bir şey arıyorsan direkt söyle.

  • meşe  (13.04.19 09:44:21)
soru: ne istiyor?
cevap: fikfik

"bu kız gitti biz iletişimi kesince hemen başkasını buldu" gibi romantik düşündüğünü sanmıyorum. Sen yine de niyetin ciddiyse direk söyle tabi.
  • lukas  (13.04.19 10:00:47)
Adam senden hevesini almış, başka limanlara yelken açmış. 'Bir gün gerekebilir, yedekte dursun' düşüncesiyle de irtibatı kesmiyor.
Başkaca bir anlam çıkarıp değerini düşürme bence.
Unut.
  • Mirket  (13.04.19 10:34:08)
Tinder’ın amacı seks değil mi? Dolayısı ile bence siz amacın dışına çıkıp işi romantikliğe onu da geçtim instagram takipleşmesine bile vermişsiniz. Sorun şu: sen adamdan ciddi bir şeyler beklerken adamın senden beklediğini bulamaman galiba. Kanımca adam hakkında kimse yorum yapamaz çünkü karakterini bilmiyoruz. Yine de sen kendini geri çek. Olursa yazışmaya başlarsanız muhabbet ilerlerse kendini açarsın ki adam ciddi bir ilişki istemeyebilir de, buna da hazırlıklı olman gerekiyor.

  • cemallamec  (13.04.19 12:05:20)
adamın kafasındaki düşünce : kız kendisini kolay hissetmesin diye sevgili rolü oynayalım hatta bu oyunu biraz temellendirelim ki (ark ile tanıştırma, gündüz buluşma vs) elimin altında uzun süre dursun.

senin düşüncene gelirsek; ex'in evliliği moral bozukluğu yaratmış bu belli ama sen de ciddi beklenti içinde değilsin bkz: ''bir buhran ve panik anında ilk defa Tinder açtım. '' ve bahsi geçen tinder partnerine bunu açıkça belli etmişsin.

ayrıca gözlemlediğim bir şey var ; (bunu üstüne alınıp alınmaman senin bileceğin bir iş) Bazı kadınlar ilk ya da en geç ikinci buluşmada, erkeği kendine bağlamak amacıyla cinsel birlikteliğe giriyor. Bunu nereden öneri olarak aldılarsa süratle kurtulsunlar bu fikirden. He canı salt seks istiyordur o ayrı.

ciddi ilişki aradığımı söylemeli miyim dersen, evet söyle. en kötü ne olabilir..
  • heidi'nin dedesi  (13.04.19 12:11:04 ~ 12:12:43)
-teşekkür ettin.

eeee devam etsene. naber nasılsınm de??? niye her adımı karşıdan bekliyorsun ki? belki sen muhabbeti devam ettirsen o da cesaret bulup muhabbeti devam ettirecek.

ciddi bir ilişki isteseydin konuşmaya devam ederdin bence. sen bu çocuğu pek sevmemişsin. boşluğuna gelmiş hatta.

kadın kısmı tinder'da daha şanslı. yeni insanlarla tanışırsın, tinderdan devam. ha daha ciddi bir ilişki istiyorsan okcupid tindera göre daha iyi.
  • false pretension  (13.04.19 19:02:50)