Devit dışında d vitamini ampul

Devit'te zararlı katkı maddeleri var deniliyor. Alternatif olarak başka d vitamini ampulu var mıdır?

devit zararlı maddeler yok. bak sana sadece şunu diyeceğim benim d vitaminim değerlerini sadece devit yükseltti. ocean d vitamini kullandım o değerlerimi yükseltmedi.

  • sizofren06  (08.04.19 14:52:27)
Damla d vitaminleri yükseltmiyor. Eczacı devitte böbreklerde biriken bir madde var dedi

  • fake fakeoğlu  (08.04.19 14:55:06)
Devit'te paraben var.
Doktor bebeğimize D vitamini damlası verdi.
Ama Devit 3 damlaysa, bu damla 5 damla kullanın dedi.
Bebeğe verdiği için de içinde paraben olmadığına eminiz, her gün veriyoruz.
Adı: deca-tabs
  • Corc  (08.04.19 15:04:15)
ben de ocean kullandım bir ara kreatinim yükseldi ama tam ondan diyemem.

  • for day to break  (08.04.19 15:04:53)
Coledan D3

yeni bir ilaç kullanmaya başlayacaksam, prospektüsünde baktığım ilk şey hamileler için yazdıkları uyarılar oluyor. hamileler kullanabilirse rahat şekilde kullanıyorum.
  • füt  (08.04.19 15:19:55 ~ 15:22:43)
wellcare alın

  • veritaslibertas  (08.04.19 15:46:14)
Önerilerin hiçbiri ampul formunda değil, Damla aynı etkiyi yapmıyor

  • fake fakeoğlu  (08.04.19 16:24:11)
En iyisi ocean. Sonra wellcare. Kalanı kötü.

  • rakidabalikolsa  (08.04.19 16:42:04)
devitte paraben yok, BHA var. bu da uzun vadede yüksek kullanımda zararlı, kimi ülkelerde kullanımı çok sınırlı, burda da sağlık bakanlığı onaylı ve sgk'nın karşıladığı bir ürün. ancak tahminimce ampülü her gün içmeyeceğiniz için hemen kanser olmazsınız.

d vitaminini idealde kanda sabit tutmak gerekiyor, depolanamadığı için de sürekli yeniden sentezlenebilmesi, sentezlenemiyorsa da dışardan takviye olarak alınması gerekiyor.

eğer ampül yaptıracaksanız bir anda d vitamini seviyeniz güzel yükselecektir ancak kısa bir süre sonra eski haline geri gelecektir eğer güneşe çıkmıyorsanız. bu nedenle ampul yaptırıp sonrasında düzenli takviye almaya başlayabilir, veya ampul yaptırmadan düzenli güneşe çıkarak (her gün öğle güneşinde 20dk) ya da takviyeyle d vitamini seviyenizi yükseltmeye çalışabilirsiniz. güneşe çıkmak ve düzenli şekilde takviye alarak seviye yükseltmek en az 2-3 ay sürer.

damla şeklinde takviye alacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var, örneğin günlük ne kadar d vitaminine ihtiyacınız olduğu. bazı doktorlar kg başına 150 IU önerir, bu da 60 kg birisi için 60*150 = 9000 IU demektir (bu aynı zamanda 20dk öğle güneşinde durunca sentezleyebileceğiniz miktara yakındır). damla takviyeleri genellikle damla başına 1000 IU'dur, 9000 IU alabilmeniz için günlük 9 damla almanız gerekir. ek olarak d vitamininin vücut tarafından emilimini arttırmak için yağlı gıdalarla birlikte almanız gerekir.

damla şeklinde takviyelerde günlük kullanım önerisi için 1 damla yazar, bu da 1000 IU'ya tekabül eder, ancak yukardaki hesaba göre bu miktar çok azdır ve bu şekilde d vitamini seviyesi yükselemez. bu önerinin sebebi bu tipteki takviyelerin sağlık bakanlığı değil gıda bakanlığı onaylı olmasıdır, gıda bakanlığının onayladığı ürün daha yüksek dozda kullanım öneremez. sağlık bakanlığının bu ürünleri onaylaması yıllar sürdüğünden firmalar düşük doz öneri ile ürünleri piyasaya sürüyor.

kendimden örnek verecek olursam ocean D3'ü günde 7-8 damla şeklinde kullanarak 2 ayda 33 olan d vitamini değerim 66 oldu. bu iki ayda hiç güneş görmedim desem yeridir.

bu bilgiler ışığında kararnızı kendiniz verebilirsiniz.
  • taurina  (08.04.19 18:47:32 ~ 18:48:49)