mantıklı bir açıklama arıyorum muhalefet neden böyle ?

adam seçimi kazandınız ama kabul etmiyorum diyor açık açık tekrar seçim olacak.

1- seçim tekrarlandı kazandın, adam saymayacak
2- seçim tekrarlandı kaybettin, adam zorbalığını sana kabul ettirmiş olacak.

muhalefet deki insanlar da senin benim gibi çıkmaz yol olduğunu biliyor. neden sinei millet deyip yapabilecekleri tek şey olan bu iktidarın meşruiyetini yok etmeyi denemiyorlar ?

zaten seçimlerle de kazanabilecğein değiştirebileceğin birşey yoksa sinei millet diyerek oynadığımız bu demokrasi tiyatrosuna son vermek en doğru seçim değil midir ?

valla mantikli aciklamam yok, ama su anda akp medyasini izlersen ve oradan takip edersen haberleri, chp=pkk ve chp, pkk destegi ile oy caldi olarak goruyorsun yasami. yani gercekten bambaska bir gerceklik var yanibasimizda. dolayisiyla, bunu yapsalar bile, yine sen ve ben disinda kimse mesruiyetini sorgulamayacak.

  • kassiopeia  (08.04.19 12:59:46)
1) Tekrar seçim olacağını kim söyledi? Netleşmiş bir şey yok. Sadece iki cümle etti malum kişi ve kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz.

2) Farz edelim ki seçim tekrarı oldu. Hükümetin meşruiyetini yok etmeyi ne yaparak başaracak muhalefet? Öneriniz nedir?
  • himmet dayi  (08.04.19 14:33:24)
ilkesel olarak evet, en doğrusu. ancak meclisten çekilmeleri halinde ülkenin gireceği kaos mevcut krizi derinleştirir, piyasayı altüst eder ve bunun suçu sorumluluğu iktidardayken tamamen muhalefete yüklenir.

ben yine de seçimin tekrarlanmayacağını düşünüyorum.
  • patiska  (08.04.19 15:07:53)
Meclisten çekilsin mi diyorsun. Geçmişte denendi bedelini muhalefet ödedi. Bence denemesinler boşa mağduriyet yaratılır. Eğer saymazlarsa alın ülkeyi başınıza çalın demeleri daha iyi. Tepki gösteren kesim orta üst. Razı olan kesim dar gelirli. Madem öyle alın ne yaparsanız yapın demekte var aslında.

  • Topalordek  (08.04.19 15:45:24)
Kayyum atayacaklar gibi geliyor bana çözüm olarak

  • olaylar olaylar  (09.04.19 00:45:00)
seçim tekrarlama diye bir şey henüz yok, iktidarın sonuçları kabul etmemesi tamamen siyaset, kendi tabanına başarısızlığı anlatma biçimi, gidip, evet malasef durum bu başarısız olduk, diyeceklerini mi sanıyorsunuz, türk halkı ezik bir hareket gördü mü, anında satar, biz kaybetmedik ysk kazandırdı, diyecekler.

yoksa iktidar çevrelerinde de durum kabullenildi, bu hafta içinde imamoğlu mazbata alacak, görürsünüz, bu karamsarlık hali doğru değil.
  • gezegen olan pluton  (09.04.19 00:50:35 ~ 00:53:37)
gezegen olan pluto +1

  • engelbert humperdinck  (09.04.19 02:18:42)