Yırtılan Kot Pantolon

O alt kısmı yırtılınca ne yapıyorsunuz? Çöpe mi gidiyor yoksa yama falan yapıp giymeye devam mı ediyorsunuz?
200 lira vermiştim 7 ay anca dayandı. Böyle işin..

Eskiden bana 1 yıl giderdi, son pantolonum 8 ay dayandı.
Terzide diktirdim birkaç kere öncekileri, ama güzel yapamıyorlar, güzel gözükmüyor.
Ben de kaldırdım koydum kenara. 150 tl vermiştim, insan üzülüyor.
  • tinky winky  (07.04.19 13:43:24 ~ 13:43:56)
Ben neredeyse 1 ayda dağıttığım için diktiriyorum. Terzi gayet güzel yapıyor kullanıyorum sıkıntı olmadan. Başka türlü ekonomik olarak çökerim zaten.

  • bahoho  (07.04.19 13:55:30)
yırtıldıktan sonrası için önerim yok ama, alt kısmı dediğiniz ağ kısmıysa önleyici bir öneride bulunabilirim.

bundan sonra yeni pantolon aldığınızda giymeden önce terziye giderek ağ kısmına içeriden yama yaptırıyorsunuz, daha doğrusu ek ufak kumaş parçası ekliyorlar 10 20 liraya. bu sayede çok uzun süre dayanıyor ve ağ yırtılmıyor.
  • brena  (07.04.19 14:00:55)
Iyi bir terziye (pantoloncu/kotcu terzi tercihen) gidip yama yaptiriyosunuz, orijinal halinden uzun dayaniyor sonra.

Bir de bu yuzden hep kiytirik kot almaya basladim. 7-8 ay sonra iyisi de kotusu de cortluyo cunku bende.
  • kuehles blondes  (07.04.19 16:08:48)
Garantiden değiştirdiklerim oldu. Uğraşmadıklarımı da mahalledeki terzi çok güzel dikti.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (07.04.19 17:09:38)