siyasi soru

istanbul yerel seçimleri sonuçlarının açıklanmama sorununa şaşıran var mı ?2002den beri yargı eğitim askeriye medya gibi devletin tüm kollarını mafyavari bir şekilde ele geçirip çok klişe olacak ama 1984 romanı tarzı yönetme stratejileri sistematik bir şekilde empoze edildi dayatıldı . kimse ses çıkarmadı ( yeterince ). ergenekon , 15 temmuz , balyoz , şike davası , 17-5 , kobane ve aklıma gelmeyen onlarca siyasi tarihimizdeki en sükse yaratan olaylara açık ara top 20 girecek skandallara imza attılar ve bunlar kadar oluşması derin sebeplere dayanmayan tamamen insani bir tepki olan gezi parkı bu olaylara nazaran tesadüf, gelişti, demek istediğim gezi dışında saydığım diğer olayların biri herhangi bir ülkede yaşansa iç savaş garanti , biz halk olarak , mecliste muhalefet olarak bu kadar şeye nasıl göz yumduk . gazi olaylarını, sivas katliamını, sağ sol çatışmasını , said isyanını çıkaran halk , biz sizden farklıyız sizi sevmiyoruz ve bu ülke bizim istediğimiz gibi yönetilecek diyebilen halka ne oldu , bir bir tüm değerlerine darbe vurulan ama sesini çıkarmayan bu halka ne oldu , yanlış anlamayanın hiçbirşey tetiklemiyorum ve savunmuyorum , bir siyasi görüşüm yok nihilistim boş bir insanım , son dönemde türk siyasi tarihine merak sardım ve böyle bir ayrıntı yakaladım sebebini sizlere sormak istiyorum benden daha deneyimli birikimi olan insanlardan kısa bir analiz isterim . ana konu şu , türk insanı sokak eylemlerini neden nasıl terketti nasıl geri kazanabilir , teşekkürler.

2002 den önce devlet pirüpaktı bundan sonra böyle oldu derseniz hiçbir zaman ülkeyi anlayabileceğimizi sanmıyorum. demokratik olmayan devleti erdoğan ele geçirdi, meselemiz erdoğanı göndermek mi yoksa devleti değiştirmek mi? bir kısım old laik güncüler erdoğan giderse sorunun çözüleceğini sanıyorlar. ben sanmıyorum. iyi geceler.

  • un  (05.04.19 01:39:42)
@uni +1 grev yapan direnen insanların eskiden çok fazla kaybedecek şeyleri yoktu. ülkenin genel yapısına bakmak lazım. 2 kesim yani bilinçli ve bilince dirençli kesim arasındaki fark o kadar açık ki, bilinçli kesim dirense bile artık bunu daha mantıklı farklı yollar ile yapıyor. bir kesim hepimiz kardeşiz huzur istiyoruz derken diğer kesim onlar şeytanın torunu tarzında muhabbet ediyor. aradaki fark bu kadar açık olunca direnme grev vs. isteği düşüyor.bir de artık adaletin olmadığı düşüncesi insanları yıldırdı. adalet sistemi çökmüş durumda, eğer insanların kayıpları başlarsa belki bu sokak eylemleri vs tarzı şeylere geri dönülebilinir.

  • mikahakkinen  (05.04.19 08:51:41 ~ 08:52:22)
Bahsettiği şey farklı , isyanın amacını sormuyorum , isyan kültürü neden edinemedik , vardı da köreldi mi , geri kazanılabilir mi

  • docrivers  (05.04.19 14:55:29)