Kalkip sehir disindan 2.el araba almak

Nasil aliyorsunuz gidip sehir disindan? Gidip baktiginda arabanin alinacak bir araba cikmama ihtimali var. Isi gucu biraktin izin aldin falan, 1 gun gitti, yol parasi gitti bir suru hikaye.

Sehir disindan araba alacakken bosa gitmis olmamak icin gitmeden once ne sormak lazim arabayla ilgili? Arabadan da anlamıyorsak.

Kalkip baska sehre gidip de bos donmek cok kotu olur cunku. Izin kulkanacaksin masraf yapacaksin, tekrar araba arastiracaksin falan da filan.
Gidip bakmadan once telefonda sorulmasi ogrenilmeso gerekenler neler arabayla ilgili?
Gidince neyine bakip napmak lazim bi bktan anlamiyorsan?

Risk her zaman var, 3-5 zarar etmek dunyanin sonu degil de amac iki katini falan odememek:)

Benim deneyimim Istanbul disi, ozellikle kucuk sehir arabalari cok daha temiz, cok hor kullanilmamis (modeline gore tabi) ve az km'de oluyor. En uzak mesafe aldigim araba Konya oldu.

Bahsettigin risklerin hepsi mevcut ama, araba isini seviyorsan, almayi satmayi kucuk bile kendin ugrasmayi bence bu da deplasman macina gitmek gibi keyifli.
  • try again fail again fail better  (04.04.19 19:04:21)
izin kullanıp gidilmez ki. benim var öyle şehir dışına araba bakmaya giden tanıdık. işi gücü yok rahat takılıyor, hem gezmiş oluyor hem araba bakmış oluyor. maaşlı işte çalışmak eziklik kısacası

  • dafuq  (04.04.19 21:15:04)
Gezenadam diye biri var. Facede sayfası var. Gidiyor bakıyor expertize sokuyor falan.

  • insomnia  (04.04.19 22:01:19)
İstanbul dışı araçları tercih ederim zira gerçekten çok daha az hor kullanılmış oluyor. İstanbul trafiğinde inanılmaz yıpranıyor araçlar.

Her şeyi a'dan z'ye konuşup, eksikleri de konuşup, ekspertize götürüyoruz eğer bir şey çıkmazsa devri yapıyoruz noktasına getirmek lazım. Adam yalancı çıkarsa da giden bir gününe olur.
  • roket adam  (05.04.19 11:19:53)
"söylediğim dışında bir şey çıkarsa yol paranı da ben ödicem abicim" diyenlerle muhatap bile olma.

kazasız araba alırken daha rahat. yani adam kazası yok diyor, sen sorgulama yapıyorsun, kazası yok çıkıyor. eh gidince de ne kadar kötü bir şey çıkabilir ki.

sigortacı tanıdık eş dost varsa onlarla bir konuş, onların sorgulaması için neler gerekiyor onları öğrenip, adamdan da o bilgileri isteyebilirsin.
  • akatreil  (05.04.19 11:25:48)
o şehirdeki bir tanıdığa rica ediyorsun, gidip bakıyor, ok ise sen gidip işlemleri yapıp alıyorsun.

  • hushhush  (05.04.19 13:59:03)