panik atak denilen sey bu mu?

tika basa dolu toplu tasima aracinda bir anda kalabaliklar uzerine geliyor gibi gelmesi, pencere acik olmasina ragmen sicaklamak, hatta terlemek ve siddeli mide bulantisi hissetmek, kendini sadece disari atmak istemek. sofore rica edip beni indirmesini istemistim, sadece orayi hatirliyorum. iner inmez de yere oturup kendime gelmeyi bekledim. kan tahlili yaptirmistim bu hafta, cinko ve demir eksikligi icin haplar vermsiti doktor, baska bir seyim yoktu. bu yasanan olayin hemen sonrasinda tansiyon olcumu yapildi ve normal oldugu goruldu. yasadigim sey neydi tam olarak?

uzmanı değilim ama anlattıklarınız çok yakın çevremde panik atak rahatsızlığı olanların anlattıkları ile birebir örtüştüğünden, tez vakitte bir doktora gözükmek gerekir diye düşünmekteyim. geçmiş olsun şimdiden.

  • calucifer  (03.04.19 04:26:36)
Ben zamanında danışmanıma çok benzer bir hikayeyi anlatmıştım. “Normal” demişti. Araç tıka basa doluydu diyorsunuz. Öyle bir araçta zaten kalabalıklar üzerinizde. Öyle bir araçta cam açık olsa ne yazar, gelen oksijeni 128 kişi paylaşıyor. Hemen kendinize yüklenmeyin.

  • irene  (03.04.19 07:06:47)
Ter ve midd bulantisi cok siddetli ve kontrolsuzduyse gecmis olsun. Karin agrisi ve dusucem hissi var miydi

  • otomatikgreyfurt  (03.04.19 07:40:13)
Panik atak arkadaşlarım oldu fakat onlar genelde yalnız kaldıklarında nöbetlere maruz kalıyolardı, o esnada felç geçirdiklerini düşünüyorlardı mesela, ya da ölüyor olduklarını. Bence size afakanlar basmış o kadar, her insanda olur bazen.

  • antihero  (03.04.19 09:17:43)
ölüm korkusu, kalp çarpıntısı falan da oluyor panik atakta bildiğim kadarıyla.

  • sir gawain  (03.04.19 09:29:17)
Bu tür olaylar sebepsizce oluyor ve çeşitli zamanlarda tekrarlıyorsa, panik atak oluyor sanırım. Yoksa bir kerelik tansiyonunuz bir sebepden bozulmuş olabilir.

  • prizmatik  (03.04.19 09:42:38)
Panik atak daha farklı aslında. Ben genelde yatıp uyumaya çalışırken bir anda geliyordu, yani ortada hiçbir neden yokken ve sakin bir ortamdayken. Kalbin bir anda deli gibi atmaya başlıyor ve kalp krizi geçirdiğini, öleceğini düşünüyorsun, gerçekle bağın kopuyor, başka bir boyutta gibi oluyorsun.

Sizinki belki klostrofobi gibi bir şey olabilir, veya kan şekeriniz düşmüş olabilir mi? Benim kan şekerim düşünce buna benzer şeyler oluyor, soğuk soğuk terleme, titreme ve bulantı.
Demir eksikliği de çarpntı falan yapabiliyor.

Devam ederse doktora görünün.
  • peggy  (03.04.19 09:51:15)
Bahsettiğiniz daha çok anksiyete atağı gibi. Stresli bir dönemde iseniz ve tepki vermemek ya da dağılmamak için kendinizi tuttuysanız böyle çıkış yapabiliyor. Yeniden yaşarsanız doktora görünün tabi ki.

  • pokerface  (03.04.19 11:29:46)