Psikologumu değiştirmeli miyim?

Merhaba arkadaşlar,

Ben 28 yaşında 2 yıldır okuldan mezun işsiz biriyim. Ailemin de maddi durumu pek iyi değil. Dolayısıyla tüm gün evdeyim. Ergenliğimde de mutsuzdum genel itibariyle, geç büyüdüm vs. Her şeyi stres etmeye meyilliyim, örneğin sizin ayağınız taşa takılıp parmağınız kanasa aman basit bir yara deyip geçersiniz ama ben en kötü ihtimali aklımdan atamıyorum başıma gelince. Korkağım, alınganım vs. Ama hayatım değişsin, mutlu olayım istiyorum. 2 hafta önce ablamın da ısrarıyla psikologa gitmeye karar verdim. Param olmadağı için bi arkadaş vasıtasıyla birini bulduk ve seans ücreti olan 150 lirayı 100 liraya düşürdüler. İlk hafta gittim dertlerimden bahsettim adam da dinledi yer yer not aldı. Geçen hafta tekrar gittiğimdeyse bi ara "baban hayatta mı?" diye sordu adam. Oysa önceki hafta babamdan da bahsetmiştim. Yani adamın önemsemediği kanısına vardım çünkü baba vs. olmaması psikiyatrik bir görüşmede önemli bir mevzu. Şimdi de adamdan verim alamayacağım endişesine kapıldım. Sizce ne yapmalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

sağlık güvencem yok, param da.

  • rojhat  (01.04.19 18:44:26)
Söylediğin gibi adamın unuttuğu şey basit değil psikoterapide çok basic bir şey. Ben olsam bu kişiyle çalışmazdım. 100 TL az para değil, o paraya sana ve anlattıklarına daha çok kıymet veren başka bir psikolog bulabilirsin.

  • fragile lady  (01.04.19 18:47:04)
Bu bilgi not alınması gereken bir şey. Size form verip burada o soruları sorması gerekli ya da kendi sorarak not almalı falan.

Bu bilgilere göre bir formülasyon oluşturulur. Seanslar birbirinden bağımsız ilerlemez. Fiyatı düşük tutup çok fazla danışan görüyor olabilir.
  • integrative  (01.04.19 18:52:25 ~ 19:13:41)
Eğer bir 100 TL daha vermeye müsaitse durumun bunu bir seans daha gidip konuş, hatta konuya buradan gir. Hem kötü bir hatıra olarak kalmasın sen de, hem de pekâlâ bir hizmet satın alıyorsun, verdiğin paranın hesabını sorman gayet doğal. Ayrıca verdiği tepkiye göre de zaten onunla devam edip etmeyeceginin kararını daha net verebilmiş olursun.

  • encookbensevinnolur  (01.04.19 18:52:59)
Mobilden editleyemiyorum yazdığımı, cevabima bir ekleme: bir daha git ve bunu konuş demem seninle ilgili bir şey ve toplam 3 seans da olsa gittiğine değecek ufak bir şey olsun diye. Yoksa dediklerinde ve dusuncende haklısın, bunu bilhassa eklemek istedim.

  • encookbensevinnolur  (01.04.19 18:55:08)
yani 100 lira olduğu için buna devam etmeye elim mecbur gibi bir şey, çünkü buna da gitmezsem başka yere gidemem. Cumartesi tekrar gideceğim. Artık söylerim ona.

  • rojhat  (01.04.19 18:57:57)
Toplum sağlığı merkezleri oluyor. Öle dimdik sağlık güvencen olmadan ilgileniyorlar diye biliyorum. İnternet bağımlılığı terapisi aldırdık babasız bir çocuğa. Ama çock olduğu ićinse bilemem. Oralara bakın mutlaka. Ordan çıktıktan sonra kendinizle ilgili yepyeni şeyler keşfetmiş gibi olmuyorsanız gitmeyin bence. Paralılar iyi değil diye duymuştum. Masus uzatıyorlarmış seansları o. Çler.

  • for day to break  (01.04.19 19:18:19)
Üsküdar yedam a bi bakabilirsin istanbuldaysan. Toplum sağlığı merkezi o da, bağımlılık üzerine ama diğer konularla ilgili de yardımcı oluyorlar sanırım. Psikologları çok ilgili

  • the beste  (01.04.19 19:24:46)
Saglik guvencesi herkesin gss kapsaminda olmuyor muydu? Calismasan bile?

  • lynda.com  (01.04.19 21:21:11)
Söylediğin şeylerin tutarlı olup olmadığını anlamak için seni deniyor olamaz mı?

  • chitosan  (01.04.19 22:14:13)
Belediyelerin ücretsiz psikiyatri hizmeti oluyor. Arayıp randevu alınıyormuş. En azından istanbul'da böyle.

  • ruhen hastayim ben  (02.04.19 00:05:38)
Ufacık bi kuşkun varsa zaten fayda sağlamaz
David burns panik atak kitabını al ve yeni bi psikolog bul

  • photo85  (02.04.19 00:17:01)