Vadeli para

>>15 bin TL kadar var. Faize koymak istiyorum İngye. KYK borcu vergi dairesinde, haciz ihtimali var. Ben attım diyelim vadeliye. Yarın bir gün haciz geldi, bu vadelideki parayı onlara vermek zorunda miyim?Ya da haciz geldi,gittim hemen yapilandirdim ödemek için,sonra kendi paramı çekebilir miyim? Kaptırmak istemiyorum parayı şimdilik. En son zamana kadar ertelemem lazım KYK konusunu.

bişi olmaz.

  • okadardakolaydegilmis  (30.03.19 00:40:10)
icra islemi acilip, o bankaya banka hesap blokesi gonderilene kadar parani alamaz kimse hukuken.

  • müptezel dostoyevski  (30.03.19 01:06:42)
Kyk borcun vergi dairesinde haciz ihtimali varsa , vergi daireleri maasin 4/1 seklinde kesmeyebiliyor alacagini, yani tum mevduatina el koyabilir vergi daireleri paran yoksa yapilandirabilir fakat mevduatin varsa icra da kesinlesirse problem olur.

  • Diskirminant  (30.03.19 02:44:09)
Banka hesaplarına haciz konuyor

Sonra vergi dairesine gidip "e-haciz geldi napcaz" diyorsun. Borcun bir kısmını ödeme karşılığı (10 bin liraysa 2 bin öde falan derler) haciz kalkıyor.

Adamın bana söylediği şu "biz ne kadar koparsak kardir diye düşünüyoruz" karşılıklı anlaşarak kaldırmak zor olmuyor yani.

Koyacakları haciz tedbir amaçlı, paraniza çökmüyorlar.
  • akatreil  (30.03.19 13:27:32)