vize başvurusu

benim daha önceden vizelerim var.

kardeşim ilk defa başvuracak.

birlikte başvuru gibi bir şey var mı?

kendisine de vize çıkması daha olası mı olur birlikte başvuruyorsak?

Evet var, biz macaristana başvururken başvuru belgelerinde beraberinde gideceğiniz kişinin vize işlenmiş pasaport sayfalarının fotokopisi gibi bir belge vardı. Birbirimizin belgelerini verdik, daha doğrusu onda vize yoktu bende vardı verdik o şekilde aldılar başvuruyu.

ülkeye göre değişebilir ama as-visa aracılığını kullananlarda var sanırım
  • ayin yazari  (28.03.19 14:57:30)
biz vfs'den eşimle birlikte başvururken ayrı ayrı dosyalıyorlar, her pasaport ayrı değerlendiriliyor. birbirimize dair evrak lazımsa koyuyourz ama dediğim gibi sonuçta herkes kendi dosyasından sorumlu. mesela kalacağımız yeri ikimiz de ayrı ayrı veriyoruz birlikte kalacak olmamıza rağmen, ikimizin de isminin yazdığından emin oluyoruz fln.

birlikte başvurursanız vize çıkması daha olası diye bişey yok, kiminle başvurduğunuzdan ziyade evraklarda ne sunduğunuza bakar vize çıkma ihtimali.
  • taurina  (28.03.19 15:02:23)
biz de eşimle başvururken birbirimizin dosyalarına ikimizin de uçak biletlerini, pasaport fotokopisini vs koyup, dilekçede de birlikte gidicez diye belirtiyoruz. minik de olsa bir avantaj olduğunu düşünüyorum çünkü şimdiye kadar ikimize de hep aynı uzunlukta vize verdiler.

  • ozgur bir kusun hatirati  (28.03.19 16:11:44)