mağazalarda ötmek

sürekli mağazalarda girip çıkarken ötüyorum. neden ne olabilir? 3-4 yerde öttüm. girerken de ötüyorum çıkarken de. sırt çantası var. içinde kitaplar vs. var. sürekli ötüyorum. artı olarak hdd var çantamda belki bundan dolayıdur diye düşündüm ama emin olamadım. bir daha yanıma almıcam ama emin olamıyorum. başka bir şey de olabilir.

Cüzdanınızdaki birbirine temas eden kartlar nedeniyle olabliyor. Kasaya gidin hangi kartın öttüğünü tespit etmeye çalışın. Yardımcı oluyolar zaten kasa görevlileri

  • coca cola  (24.03.19 21:26:57)
Çantanın veya başka bişinin barkodu hortlamış ne olduğunu bulup onu bi yerde tekrar okutup ötmesini önleyebilirsiniz

  • photo85  (24.03.19 21:27:33)
bir ara ben de çok ötüyordum. özellikle migros'ta. cüzdandaki kartlardan olduğuna kanaat getirmiştim. kartları ayrı ayrı ceplerime koyunca ötmemiştim.

kartların birbirine temasından olabilir belki sizde de.
  • efreet sultan  (24.03.19 21:28:01)
barkod olma ihtimali yok. üzerimdekiler eski baya. barkodtan kastın nedir? etiket falan mı?

kart olabilir sanırım. ama ilginçmiş ilk defa duydum.
  • black mamba  (24.03.19 21:43:50)
kitap barkodu
kozmetik ürünlerdeki barkod
kütüphane kitapları
kısaca içinde tel barındıran (metalik) etikete sahip birşeyler varsa çantanızda onlar öter.
  • jimjim  (24.03.19 21:49:41)
barkodlar kağıt olmuyor mu? metal yok gibi içlerinde.

  • black mamba  (24.03.19 21:54:40)
hızlı geçince de ötüyorlar sanırım. Ben normalde hızlı yürüyen bir insanım, giriş çıkışlarda yavaşlarım hep

  • freedonia  (24.03.19 22:07:34)
Makyaj malzemelerinin üzerindeki manyetik barkodlar var. Bir yerde aktive olmuş olabilir. Cüzdan, çanta içinde astarın altında da var bunlardan. Aldığınız yere veya herhangi mağazaya götürüp bunun manyetiğini öldürür müsünüz dersen bi sn de hallolur.

  • rakidabalikolsa  (25.03.19 00:53:13)
Cüzdanınızı kontrol ettirin. Herhangi bir mağazadan rica edin alarmı aktifleşmiş olabilir diyin.

  • kablelvuku  (25.03.19 08:13:36)