birini stalk'larken nasıl bir sıralamanız var?

1) hangi mecradan başlıyorsunuz ve devam ediyorsunuz?
2) ismini soyismini google'luyor musunuz?

Benim için fikirler önemli o yüzden ağırlık twitter'da. insta'ya da bakıyorum ama tabii, verilen pozlar, açıklama kısmına yazıalnalr bazen çok iyi bir bilgi verici oluyor.

Evet, bulabildiğim her şeye bakarım, geçenlerde birinin iş başvurusndan KPSS puanını bulmuştum. :D
  • dayl  (24.03.19 21:25:39)
1-) değişiyor.
2-) tırnak içinde google'lıyorum, başka isim soyadı kombinasyonlarını da çıkarabiliyor öbür türlü.

  • QweAsdZxc  (24.03.19 21:29:15)
birinin ismini soyismini öğrendikten sonra baktığım ilk yer instagram. pozları/giyimi kuşamı/gittiği yerlere bakıyorum. böylece yaşam tarzının benimkine benzeyip benzemediğini anlamaya çalışıyorum. instagramdan sonra google araması yapıyorum, sonra tüm çıkanlara tek tek bakıyorum.

  • yanginmerdiveni  (24.03.19 21:32:22)
ya nasıl yapıyorsunuz bana da öğretsenize. ben birinin soyadını bile öğrenemedim :/

öğrensem google'da aratırım herhalde, sosyal medya hesapları çıkar (çıkar değil mi?) onlara bakarım. evet sosyal medyaya çok uzağım.
  • pati  (24.03.19 21:39:12 ~ 21:39:59)
Valla ben sosyal medya kullanmadığım için sadece 2 yi yapabiliyorum. Sonra zaten benzer bir sürü isim çıkıyor ya da sosyal medya hesaplarindaki isimlerde giriş/ üyelik vs isteyince öff amaan kim ugraşacak deyip vazgeçiyorum aramaktan.

  • Amaranta ursula  (24.03.19 22:21:03)
google scholar'dan başlıyorum sonra departmanın web sitesine geçiyorum. Jstor'da da aratıyorum (*-*)

  • velvetmorning  (25.03.19 00:05:49)
stalk'tan anlamam ben de, bende numarası varsa whatsapp'ına bakarım, instagram fb yok zaten, bir de google'a sorarım. 1-2 denemede bulamazsam vazgeçerim.

  • Jesus Christ  (25.03.19 07:53:48 ~ 07:54:14)