evlenemedim

34 yaş.

Bu aralar çok aklımı kurcalıyor. sevecek birini mi bulamadım, beni mi sevmediler. her ikisi de aslında eşit derecede ilgisiz.

Çok az bir toplum baskısı oranı var yüzde 32 kadar falan. Ama bazen napıyorum ben ya sevecek sevilecek kimsem yok diye kalkıyorum yataktan. bu da toplum baskısından öte içsel bir troleybüs yaşadığımı belirtiyor sanki.

Evliler- evli olmayanlar- yorumunuzu alabilir miyim?

cinsiyet: sensiz.

Ben de 33 üm illa evleneceksin diye bir kaide yok. Takıl kafana göre.

  • guitarissimo  (22.03.19 21:10:29)
Bunun sana özel olduğunu sanmıyorum. Modern zamanlara hoş geldin. Yalnız doğduk yalnız öleceğiz.

  • denizgonen  (22.03.19 21:18:43)
Bircok erkek gunumuzde 34 yasinda bekar. Kucuk bir sehirde ya da muhafazakar bir aileden geliyorsan durum zor tabi ama ne ailen ne de baskalari icin yasayacaksin. Sevdigin, kafana uyan bir kadin cikarsa evlenirsin, yoksa zamani geldi zorlayayayim demenin anlami yok.

Bir de seninle ilgili kisima geliyorum. Buradan seni tanidigim kadariyla cok da olgun birine benzemiyorsun. Yani seni de kimse begenmiyor olabilir. Ama dedigim gibi toplumsal kurallara uymak zorunda degilsin.
  • Traveler  (22.03.19 21:21:25)
30ların sonunda 40 larda deli gibi aşık olup/ çok sevip evlenenler var.
Neden olmasın:)

  • su olsam ates olsam  (24.03.19 21:20:16)
bence son gaz çalış birini bulmak için. nasıl ki; anadolu'da teyzeler oğullarını kısa zamanda everiyorlar. ben olsam her yolu denerdim evlenmek için. ha gönlünün efendisini beklersen daha çok beklersin. üçe beşe bakmayacaksın. ben şahsen bekar olsam yalnızlıktan da sıkılmışsam bulurdum birini. birini bulmak neden bu kadar zor hiç anlamıyorum.

  • for day to break  (24.03.19 21:49:53)
Evlilik illa ki omur boyu surecek bir muessese degil hele ki su cagda. O yuzden ay iyi ki evlenmedin bosanabilirdin mavralari ay iyi ki hic hata yapmadin pisman olabilirdin cumlesiyle esdeger. Yani rasyonel degil. Hayatta hata da yapmak gerekiyor bu acidan bir kayip o seviyede bir deneyim de onemli.

  • perfectum  (24.03.19 21:53:57 ~ 21:55:00)
bence sen bunu çok kafaya takan biri değilsin. mahalle baskısı mahalle baskısı mahalle baskısı. tekrar söylüyorum mahalle baskısı.

  • ucurulmamak umidiyle  (24.03.19 22:00:04)
Arkadaşlar teşekkürler.

Bu bilgiler ışığında logitech z906 aparlörlerim ile evlenmeyi seçtim.

Mesuduz.
  • Techsavvy  (25.03.19 20:50:13 ~ 20:51:40)
"köpekler renk körüdür, aporleden çıkan sesi duyamazlar" demiş ünlü bir düşünür. köpek falan alın ya eş alacağınıza. inanın daha güzel vakit geçiriliyor. karı/koca yok diye sevgili de yok değildir herhalde? toplum baskısına göre yaşamayın bence, ne gereği var.

  • QweAsdZxc  (25.03.19 21:43:33)