İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edersiniz?

Soru başlıkta.

+

Satın alım yaptığınız yer nasıl olmalı?
İnternetten neler alırsınız? (Elektronik, tekstil, gıda?)
Nasıl bir hizmetten memnun kalırsınız?
Paket açma deneyimi sizin için önemli midir?
Memnun kalırsanız, alışveriş yaptğınız yerden duyuru veya kampanya mailleri almak ister misiniz?

Uzun uzun anlatabilirsiniz, ben okurum. Teşekkürler.

- guvenilir ve orijinal. site tasarimi da dandik degil saglam durmali.
- elektronik, tekstil ve kitap.
- hizli kargo. ve alisveris bittikten sonra takindiklari tavir. mesela bir sorun cikarsa beni surundurmesinler. misal diyelim ki sorun cikti ve ben urunu iade edecegim. iade talebi olusturup urunu onlara ulastirlmak uzere kargoya verdigigim anda parami iade etsinler. para iadesi icin kargonun onlara ulasmasini beklemek mantiksiz. ozetle, sorunlarda hizli davransinlar, musteriyi yormasinlar.
- saglam gelsin yeterli.
- olur neden olmasin.
  • Leonardo~Da~Vinci  (22.03.19 20:12:37)
satın aldığım yerin kullanıcı arayüzü çok basit olmalı. birden fazla kategoride ürün satıyorsa bunların mantıklı düzenlenmesi lazım ki aradığımı bulabileyim.aliexpress mesela çok karışık geliyor bana.

internetten sporcu gıdası alıyorum, duruma göre elektronik de alırım. öncesinde denemem gerekmeyen herhangi bir şeyi almaya sıcak bakabilirim, yeter ki sağlamlığından güveneyim.

hızlı, güvenli ve ulaşılabilir. maille telefonla değilde site içinde chat şeklinde yardım alabilmek çok iyi oluyor.

ürün beklediğim gibi geldiği sürece paket umrumda olmaz. bu noktada ne kadar çevreci olunursa o kadar iyi hatta.

memnun kalırsam duyuruları almak isterim ama sırf mail atmak için %5 indirim yaptık falan derlerse küfrederim arkalarından.
  • reavelyn  (22.03.19 20:23:56)
Satın alım yaptığınız yer nasıl olmalı?
- Güvenilir, f/p açısından avantajlı. Birbirine yakın birden fazla yer varsa hayat görüşüme daha yakın olanı seçiyorum (gerici kitapçı yerine laik kitapçı gibi)

İnternetten neler alırsınız? (Elektronik, tekstil, gıda?)
- Kitabı sadece internetten satın alır oldum, düzenli olarak kitap satın alıyorum. Onun dışında çok pahalı olmayan elektronik aletler (kulaklık, modem vb.) ve zaten ucuz olan bilumum aksesuarı (şarj kablosu vs.) internetten alıyorum. Numarasından emin olduğum marka model ayakkabıları da güvendiğim tek bir siteden 2-3 kere almışlığım var. Numaradan emin değilsem almam, mağazada denerim evvela :) Tekstil ve gıda hiç almadım, eve yemek söylemek hariç tabii.

Nasıl bir hizmetten memnun kalırsınız?
- Hızlı ve ücretsiz kargo, sağlam paketleme, sipariş durumu hakkında anlık tatmin edici bilgi. Kitapçıların ufak tefek hediyeler yollaması ekstra memnuniyet yaratıyor elbette.

Paket açma deneyimi sizin için önemli midir?
-Kutulu ürünse orijinal ve açılmamış kutusunda olsun isterim. Kitap vb. için hasar görmemelerini sağlayacak bir ambalaj yeterli.

Memnun kalırsanız, alışveriş yaptğınız yerden duyuru veya kampanya mailleri almak ister misiniz?
-Mailler otomatik geliyor zaten. Aşırı spam yapan yerlerden unsubscribe yapıyorum, diğerleri pek umrumda olmuyor siliyorum hemen genelde.
  • cinsi kisi  (22.03.19 21:19:21)