Akşam yemeği, yalnızlık ve İtalya karşıtı duruş

Merhaba gordon ramsayler
www.youtube.com

Yalnız yaşıyorum ve akşam yemekleriyle bir sorunum var. İtalyan mutfağının ılık esintilerini saçlarımda hissederek, beyaz et ile dans ederek geçiyor bütün akşamlarım. Evet, makarna ve tavuktan başka hiçbir şey yapmıyorum.
Bundan bir kaçış olarak dışarıdan yemek söylemek yerine yine evde yapayım ama farklı bir şeyler yapayım dedim ve hevesle markete gidip alışveriş yaptım. Geldim eve, bu sefer de "bu malzemelerle ne yapılır ki lan" diye düşünüp patatesli yumurta yaptım.
Bu gidişata artık bir dur demenin vakti geldi.

Şatobiryanlar, ne bileyim başka havalı ismi olan yemekler yapayım peşinde asla değilim. Şöyle pratik, yapması 85 saat sürmeyen yemek ne yapabilirim ben? Fırın poşetiyle yemek yapmak diye bir olay varmış mesela, o işime yarayabilir gibi geliyor.
Yemek ismi, tarif falan yerine bir internet sitesi, ne bileyim youtube kanalı falan tavsiye ederseniz o da makul.

fırında çok güzel balık yaparsın.

1 levrek veya çipura al. fırın tepsisine yağlı kağıt ser, balığı üzerine koy. sonra balığı zeytinyağı ile marine et. yani sağına soluna içine yağ sür (ne çok vıcık vıcık olsun, ne de kuru kalsın). kırmızı toz biber, tuz ve karabiber sür sonra üzerine biraz. bunu yapman maksimum 5 dk. at fırına 180 derecede pişir, yaklaşık 25-30 dk sonra enfes balık yersin.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (22.03.19 15:35:08)
balikla bir de balik corbasi olabilir.

yutup kanali olarak refika ve cakal lezzetler

hazir manti (markette kuru olarak satilan degil de sarkuteri gibi yerde kilo ile satilanlar)

lavas ile delirmeceler (cakma pizza, cakma lahmacun vs.)

hazir yufka ile tava boregi
  • jimicik  (22.03.19 15:43:54)
türlü yap işte sebze yersin

  • bir soru sorcam  (22.03.19 16:02:28)
patates, soğan, kırmızı biber, havuç (veya arzu ettiğiniz başka şeyler). bunları iri iri doğrayıp bir kaba alın, üstüne 2-3 kaşık zeytinyağı, bilimum baharat ekleyip karıştırın, sonra bir tepsiye yayın. aralarına ltavuk goğüs, dana bonfile, kuzu külbastı, somon, levrek, ıstakoz, artık hangi ete erişiminiz varsa alıp yerleştirin. 200 derecede fırına verin, 40dk sonra Fırında Sebzeli X isimli yemeğiniz hazır.

  • taurina  (22.03.19 16:25:30)
Koskoca İtalyan mutfağını tavuk ve makarnaya indirgemiş olmandan başla bence.

  • bos gezenin bos ustasi  (22.03.19 17:28:50)
açken sen sen değilsin. öncelikle karnını doyur ve önümüzdeki 3 gün için en az 4 çeşit zeytinyağlı yap. hepsi pişme süresi dahil 2 saati geçmez. üstelik zeytinyağlı yemekler bekleyince daha lezzetli olur. pırasa, enginar, yoğurtlu havuç, kabak borani, mücver, bakla, pazı gibi gibi. şu an tam zamanı olan bu ve benzeri sebzeden müthiş lezzetli zeytinyağlı yemekler yapar akşamları zevkin doruklarına çıkarsın.

  • naksidil  (22.03.19 18:32:06)
dana kuşbaşı al. yarısı kadar da kuyruk yağı al. kavur. yanına da çoban salata patlat. lezzet patlaması...

  • alperz  (22.03.19 18:38:00)