Hayat Sigortası hakkında

evet arkadaşlar

ben hayat sigortası yaptırmaya karar verdim.

BANKALARDAN birine mi yaptırayım ? yoksa sadece sigorta yapan bi şirkete mi ?

ilk başta sağlık raporu istiyorlarmış ki bu normal, sadece sağlık ocağından alınan rapor yeterli mi ? yoksa çek up a kadar gider mi ?

yani demek istediğim sağlık ocağındaki doktor benim aids,kanser olup olmadığımı bilemez ki.

şirket, sağlık taramasını büyük çaplı mı ister ?

hayatıma ne kadar bedel biçerler ? bu bedelin kriterleri ne ?

expertiz rapor yazacağı zaman benden mal varlığı dökümü ve CV mi isteyecek ?

sağlık raporundan başka ne isterler ?

poliçede ödeme şartı olur mu ?

mesela 3 ay içinde ölürsen ödeme yapmayız gibi.

bu konuda ne biliyorsunuz ?

tavsiyeleriniz neler ?

beni aydınlatmanız dileğimle.

teşekkürler.

Merhaba,
Şirketler hakkında bildiklerim şunlar;
Çok ciddi bir rahatsızlık ya da obezite yada asırı alkol sigara kullanımı olmadığı sürece check-up istemiyorlar, isterlersede onların belirlediği bir hastaneye gidersiniz
Vefat teminatı bedelinizi başınıza birşey gelmesi halinde geride kalanların masraflarını onların şu anki yaşam standartlarını koruması için ne kadar bir bedel gerekiyorsa buna bakarlar ona göre bir teminat belirlerler
Poliçede vefat halinde tüm teminat ödenir, vefatın ecelen veya kaza ile olması şartı aranır, 3 ay içinde olurda ödeme yapmayız demezler
  • bradfords  (21.03.19 20:35:13)
Aegon prim iadeli hayat sigortası var ödüyorsun 11 sene içinde ölürsen sevdiklerine ödeniyor, yaşarsan iade ediyorlar usd yaptırabiliyorsun

3 ay içinde değil ama intihar vs geçerli olmuyor galiba
  • lupelius  (21.03.19 20:57:38)