love death & robots'ı değişik kılan nedir tam olarak?

Film endüstrisindeki yenilikleri pek bilmiyorum, yeni filmleri de pek takip edemiyorum. o sebeple bu sorum garip gelebilir. ama love death robots'un çoğu bölümündeki sahne atmosferleri çok etkileyici geldi, bayağı beğendim. insanı içine çeken bir atmosferi var sanki. yani sahnedeki renkler ve objeler, anlatım çok güzel değil mi? diğerlerinin yapmadığı ne yapıyorlar da böyle oluyor?

bir de, mesela zima blue'yu izlerken, kimin aklına geliyor böyle senaryolar diye düşünmeden edemiyorum.

daha önce hiç düşünmediğiniz kavramları size düşündürttüğü için bence diğer her şeyden sıyrılıyor. haftalarca düşündürtecek cinsten bir yapım. benim açıkçası aklımı aldı.

  • awareim  (21.03.19 13:26:26)
Henüz bitirdim ben de seriyi. Öyle alıp baş tacı edemem ama gerçekten farklı bir havası var bunu sağlayan bir kaç etken var; öncelikle her bölümü farklı biri çekiyor ve böylelikle bir seride sabit bir anlatıma, sabit çizgilere bağlı kalmıyorsun farklı tatlar farklı lezzetler alabiliyorsun. E hal böyle olunca "lan bir sonraki bölümde ne anlatacaklar acaba" diyorsun.

Bir diğer konu da kimi 8 dakika kim 16 dakika. Yani birinin aklına bir fikir gelmiş ama altı dolsun diye uzun uzun sahneler koymuyor. Anlatmak istediğini anlatıyor ve çıkıyor işin içinden.

Biraz da netflixte olmasından dolayı fikirin ve istenilenin anlatılma kısmının daha az sansürden geçtiğini düşünüyorum. Bu da kasıntı sahneler yerine daha rahat bir anlatım çıkartıyor karşımıza buna en güzel örnek bence şampanyalı sahne.

Bir bölümde komik figürler komik çizgiler varken bir başka bölümde resmen "ulan bunlar gerçek insan mı!?" diyebiliyorsun.

Durum özetle belirli sınırlar olmadan, istenildiği kadar bir işin anlatılmasından kaynaklı bence.
  • kablelvuku  (21.03.19 13:27:26)
kısa animasyon filmlerini birleştirip film yapması değişik bir konsept ama içerik olarak hiç de değişik bir iş değil maalesef. bi kaç bölüm hariç hepsi ya daha önce 1500 kere işlenmiş klişelerin 1501. işlenişi ya da belli başlı filmlerden esinlenmiş hikayeler

  • semaforo de medianoche  (21.03.19 13:34:14)
ben animasyon olarak çok etkilendim, izlediğim diğer animasyonlara kıyasla çizim mi diyeyim ne diyeyim artık onun kalitesi çok çok yüksek, öyle ki izlerken bazı karakterleri gerçek insan sandığım oldu, hmm insan + animasyon karışımı yapmışlar dedim, öyle değilmiş. animasyonmuş hepsi. en son L.A. Noire oynarken animasyondan bu kadar etkilenmiştim.

ama dizinin işlediği konular bilindik şeyler, öyle vizyon açma, vauuuv etkisi yaratmadı bende açıkçası. o etkiyi black mirror yaratmıştı.
  • taurina  (21.03.19 14:10:30)
Back Street girls ve paradise pd de çok iyi Netflix de. Tabi rick And morty best of :))

  • monkey  (21.03.19 14:18:35)
Teknik olarak çok kaliteli işler tabi ki ama bence de içerik olarak "vay anasını" dedirten bir iş yok. Az buçuk film dizi izleyen insanların aşina olduğu konular hep. İzlenir tabi kötü değil.

  • ravenclaw  (21.03.19 17:16:22)
serideki animasyonların hikayeleri hep güncel bilimkurgu yazarlarının kısa öykülerinden uyarlama bu yüzden benim daha bi ilgimi çekti.

www.wikiwand.com burada hangi yazarlardan alındığı yazıyor.
  • alive2017  (21.03.19 18:07:10)
İlk bölümü izledim iyi yorumlardan ötürü. İzledikten sonra aklıma gelen tek şey o iyi yorumları yapanların 15 yaşında falan olma ihtimaliydi. 2 canevarın animasyon ile dövüştürülmesinin nesi güzel olabilir biri bana açıklasın hele.

  • bos gezenin bos ustasi  (21.03.19 21:33:01)