Keto app ya da Öneri

Selamlar, keto diyete başlayacağım, hesaplı yemeyi hiç sevmem, diyet alışkanlığım yok onu kes bunu kes filan ama bunu yapıcam. Uygulamalara baktım, bin tane. Denediginiz var mı (feedbackleri de okuyorum da keto ile ilgili önemli ayrıntılar yazmıyor orda) ya da bu süreç için tavsiye? Teşekkürlerlen.

Keto’da kalori takipetmene getek yok.
ne yememen gerektiğini bil yeter.

ekmek, makarna, şeker içeren herşey (meyve dahil)
ayçiçek yağı vb.

ilk aklıma gelenlet bunlar.

10 günde 1 beden inceldim kas kaybetmeden.

ama yoğun bir şekilde yumurta - tavuk ızgara- kırmızı et ızgara bol zeytinyağlı salatalar
bol tereyağlı tavada yumurtalar götürüyorum bol bol.
süt peynir yoğurt da cabası.

her şeyden de istediğim kadar yemek suretiyle elbette.
  • otopsicocugu  (21.03.19 13:14:09)
diyetkolik ve fatsecret

  • cenkist1903  (21.03.19 14:01:59)
uygulamalar çok sıkıcı canından bezdirir seni. instagramda ketosis, keto falan diye arattır çok güzel tarifler var.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (21.03.19 14:25:03)
tarif istemiyom, basic şeyler yiycem neblim, yumurta, avokado vs. onları gireyim, bana desin ki şu eksik şunu ye. bugün bu kadarını yedin. bi de öneri getirse iyi olur

  • neynep  (21.03.19 14:56:14)
*günlük kalori ihtiyacını hesapla gunluk-kalori-ihtiyaci.hesaplama.net

* 1gr protein= 4 kalori 1gr yağ= 9 kalori. buna göre %70yağ, %30 proteinden gelecek şekilde yiyeceklerini ayarla.

* hangi besinde ne kadar yağ-protein var onu da biraz araştıracaksın.

dediğin gibi kapsamlı bir uygulama olduğunu hiç zannetmiyorum.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (21.03.19 15:29:21)
bu konuyu arayan görsün diye ekliyorum:
www.dietdoctor.com

çok güzel kaynak
  • neynep  (22.03.19 09:28:19)