Eksisozlukte meydana gelen tutuklama olaylari hakkinda

Son 1 haftadir 2 yazar tutuklandi Yeni Zelandadaki sucluyu ovdukleri icin, ancak Hristiyanlar olmeli vs paylasimlarini yapanlara alinmis bir aksiyon yok. Bu saatten sonra muhalif kesim olarak Eksisozlukte rahat yazabilecek misiniz? Neticede yarin obur gun hukumeti elestirince bilgilerinizin emniyete verilmeyeceginin garantisi olmayacaktir ve Akp'nin tavri daha da sertlesecektir secimden sonra.

Hocam bi 10 sene falan geriden geliyorsun galiba, ekşi sözlük zaten yıllardır bu tip bilgileri veriyor adli makamlara. Ha zaten vermek zorunda orası ayrı mesele. Diğer yazdıklarına ben de katıyorum da güvenle yazamamak falan bunlar zaten yıllardır olan şeyler.

  • doxanikee  (20.03.19 00:45:25)
malesef 21. yy internetinde yasalara karşı anonimlik sözkonusu değil... (bkz: 1984)

  • Bilgeokuz  (20.03.19 00:47:28)
sozluk ticari bir kurum. her sartta emniyete bilgilerin verilir.

  • rm  (20.03.19 01:03:12)
Muhalif diye bahsettiğin adamlar cezalandırılmayı fazlasıyla hak etti. Anonim kimliğin arkasına saklanıp suçu ve suçluyu övdüler. Eleştiri değil bu SUÇ! Umarım hakkında gereken yapılır.

  • adwokat  (20.03.19 01:27:36)
adabınla eleştiri yaparsan birşey olmaz. 1999'dan beri yazarların bilgileri adli bir durumda paylaşılıyor. yeni birşey değil.

insanlara hakarete varan entryler girersen kapında polisi görmen sürpriz olmaz.

"akp'nin tavri daha da sertleşecektir seçimden sonra" buna anca kargalar güler. 24 hazirandan sonrası için bunu deseydin bir nevi hak verirdim. yerel seçimler bu, çok da anlam yüklememek lazım.
  • false pretension  (20.03.19 01:29:33)
3 yıl önce başka bir sözlükte yazdığım entryden dolayı dava açılmıştı. Dava 2 yıl sürdü, sürdü dediğim de habire ileri tarihe attılar falan, en son 5 yıl takip kararı çıktı.
O sözlük bilgilerimi verdiyse ekşi de verir. Ekşi'nin bi torpili yok yasalar önünde yani.
O yüzden zaten yıllardır olan bir durum bu, devletin nazarında suç işlemişsen her türlü alırlar bilgilerini.
  • esse classic  (20.03.19 01:33:13)
Adamlarin tutuklanmasi zaten yanlis demedim ama ayni seyi yapan Hristiyanlari veya Alevileri oldurelim diyenler hakkinda neden islem yapilmiyor dedim. Bunun sebebi objektif olmayan bir yargi sistemi dedim ve asil amacin sucluyu oveni cezalandirmak olmadigini belirttim. Lafi nerenle dinliyorsun merak ettim.

  • s0phiesw0rld  (20.03.19 01:35:44)
1 eksisozluk adli makamlar isteyince bilgileri vermek zorunda.
2 turkiye'de hukuk diye birşey kalmadı. Bir kesim istediği hakareti açıklamayı yapıyor birşey olmuyor. Karşı taraftan en ufak sivri bir çıkış hemen cezalandırılıyor.
3 sucu olsa bile tutuksuz yargılanmalı, sucu sabit görülürse cezasını çekmeliydi. Böyle ev basıp tutuklamak adil değil.
  • prizmatik  (20.03.19 02:00:13)
herkese +1 demekle beraber
@false pretension, bu seçimden sonra uzunca bir süre seçim yok, kafaları rahat olacak halkı sallamak zorunda olmayacaklar.

  • g7mor  (20.03.19 05:33:13)
nasıl bu kadar saf olabiliyorsunuz anlamıyorum. hala da aleviler de aleviler.

açıklayayım; adamlar toplumun çoğunluğunun huzurunu kaçıracak şeyler yazıp söylediler. siyasi partisi ne olursa olsun, bir iyi partiliyi de, akpliyi de, chpliyi de, mhpliyi de, saadetçiyi de; yani kendi kimliğini müslüman olarak tanımlayan HERKESİ rahatsız edecek şeyler yazdılar.

alevilere yazılanlar ise bu kadar büyük bir topluluğu etkilemiyor. insanlar kendi kimlikleriyle bağdaştırmıyorlar. böyle olunca da rahatsız olup harekete geçmiyorlar. keza kürtlere, lazlara, suriyelilere karşı yazılanlar da aynı mantık. bu kadar büyük bir çoğunluğu rahatsız ettiği için dikkat çektiler. yoksa sözlükte herkese karşı işlenen bir nefret suçu var. ülkenin çoğunluğu hristiyan olsaydı, hristiyanlara yönelik yazılanlar büyük tepki çekecekken müslümanlara karşı yazılanlar az dikkat çekecekti, kınayıp geçecekti insanlar. anlaşıldı mı?

ayrıca ekşisözlük kimsenin babasının hayrına çalışmıyor. vermeyiz bilgilerini mi diyeceklerdi? nasıl bu kadar hayalperest olabiliyorsunuz? sizi umursuyor mu sanki? hayır. burada, duyuruda yazdığın şeyler de tırmalayabilir. türkiye'de yaşıyorsan türkiye'deki hukuka tabisin.
  • lilyb  (20.03.19 08:30:23)