yurtdışında internet bankacılığı kullanımı

arkadaşlar merhaba aranızda şöyle bir sıkıntı yaşamış olan ve çözümü bilen var mı diye soruyorum.

şuan almanyadayım hibeler halk banka yatıyor ancak internet bankacılığım bloke oldu ben de arayıp şifre alayım dedim ama çok saçma bir internet bankacılığı sistemleri var herhangi bir işlem için illa tuşlama yapmam gerekiyor ve tuşlama yapamıyorum.

yani şunun için 3e şunun için 4e basın ya da işte şifrenizi girin dediğinde giriyorum ancak bunu görmüyor kabul etmiyor. başka telefonlardan da denedim asla almıyor.

şimdi benim hibemi çekebileceğim bir hesaba aktarmam lazım ama tuşlamaları okumadığı için yapamıyorum.

hiç böyle bir şey duydunuz mu bunun hakkında ne yapabilirim.

vodafone'u da aradım bizlik bir şey yok diyorlar.

arama işleminde muhtemelen ton gönderme problemi oluyordur. şifreyi, internet sitesinde almayı denediniz mi?

  • helenart  (19.03.19 21:58:40)
euro hesabı açtığım için sadece kartım yok. şifreyi de kartla alabiliyoruz sadece ya da arayarak. her işlem için tuşlama yapmam gerekiyor ancak tuşlamalar görünmüyor neden görünmüyor sistemde anlamıyorum.

  • turkce konusan uzayli  (19.03.19 22:03:18)
sistemlerin gonderdiği tonlar farklı. muhtemelen ondan dolayı algılamıyor. aklıma şöyle bir çözüm geldi.

1. tr'de bir tanıdığını ara.
2. o da halkbank'ı arasın.
3. konferans moduna geçin.
4. tuşlamaları o yapsın.
5. konuşmak gerekirse sen konuş.
  • helenart  (19.03.19 22:21:12 ~ 22:22:06)
tuşa bastığında tuşa basma sesi geliyor mu? bi de tuşa basmak yerine şu siteyi açıp çıkan sesi telefona dinletir misin?

onlinetonegenerator.com

ikinci ihtimal, belki yurtdışından arandığında bu işlemi kabul etmiyordur.
  • sttc  (20.03.19 00:52:25 ~ 00:53:13)