Michael Jackson hakkındaki iddialar için ne düşünüyorsunuz?

Mevzu bahis edilen belgeseli izlemedim ama iddiaların hep tek taraflı olduğunu duydum. Sizce bu şekilde tek taraflı yargılama, manipülasyona çok açık değil mi? Özellikle izleyenler ne düşünüyor acaba?

bana dogruluk payi var gibi geliyor

  • wang  (18.03.19 16:53:46)
Mesele şu ki; İddialar karşısında cevap hakkını kullanabilecek biri yok. Mesele de burada patlak veriyor bana göre. Fakat ben de nedense doğruymuş gibi düşünüyorum.

  • datnet  (18.03.19 16:58:07 ~ 17:09:40)
bana baska turlu para kazanamayacak insanlarin cabasi gibi geliyor. olay resmen kapandi, zaten su an kendisi vefaat etti; fakat gecmis yillarda ortaya cikan #metoo hareketinin etkisiyle daha cok sempati kazanacaklarini dusunduklerinden ustune gidiyorlar kanimca.

  • icince bokunu cikaran arap  (18.03.19 17:02:46)
Hatırladığım kadarıyla mj, hakkındaku davalardan anlaşma yoluyla kurtuldu. Bu çok şüphe uyandırıyor. Mahkemede aklansaydı daha iyiydi.

  • prizmatik  (18.03.19 17:07:20)
2 chapter varmış ben birincisini izledim. Yani bana bazı seyler tutarsız geldi ama evet MJ istismarcı olabilir belki de gerçekten, sadece bunu boyuyorlar gibime geliyor ailelerdeki tavır da cok tuhaf bu kadar kötü biriyse neden mesela hala eşya saklıyorsunuz ??? Ya da ondan iyi birsekilde bahsediyorsunuz.. Neydi o siyahi adam osbi mi cosbi mi ne ondan bekleniyor muydu ?? Hayır. Diyelim o ölmüş olsaydı ve arkasından insanlar konuşmaya başlasaydı... Yani aynı senaryo bence burda tek fark MJ ölü digeri yaşıyor ve bu yüzden cevap hakkı doğdu... bir de MJ cidden aşırı zengin biraz da para koparmakta var işin içinde.

  • fıytfıyt  (18.03.19 17:09:21)
hepsinin iftira olduğunu düşünüyorum, hatta eminim. adamcağızın üstünden rant sağlamak amaçlı hepsi. çok fazla haksızlık edildi. her şeyin bedeli vardır, o da dünyanın en çok tanınan insanı olmanın bedelini ödedi.

  • candide  (18.03.19 17:10:43)
öncelikle belgeseli seyretmeden duyduklarınızla karar vermeyin. olayın geçmişini de biraz deşmek gerekiyor tabii. ürkütücü derecede tutarlı ve birçok çocukla tekrarlanmış bir aileleriyle birlikte şımartma, tepelere çıkarma, aşırı yakınlık ve sonra farklı bir çocuk yakın arkadaşla aynı şeyleri tekrarlama kalıbı var michael jackson'ın. bu bile yeterince rahatsız edici. ha onun yeteneği ve dehası apayrı bir konu.

  • not dark yet  (18.03.19 17:28:07)
+1 not dark yet. Üşenmiştim bunları da yazmaya.

  • fıytfıyt  (18.03.19 17:30:58)
Kendini savunamayan adama vururlar tabi.

  • noluyo yaa  (18.03.19 17:36:40)
Valla ben her insandan her şeyi bekler hale geldim. Bir insan %100 kötü ya da %100 iyi olmuyor. Ama şu durum hep beni düşündürmüştür "o yaştaki çocuğumu ben sırf ünlü diye birinin evine yalnız başına gönderir miydim". Cevap "göndermezdim". Sadece istismar değil burada sözkonusu olan, ebeveyn olarak sorumluluğumuz.

  • SiyamkedisiZorro  (18.03.19 17:44:16)
Muhattap yok. Adam öleli kaç sene oldu. Varsayalım gerçekten tacizci, bunun bedelini ödeyecek kimse yok artık. Yukarıda denildiği gibi bana da para kazanma çabasından başka bir şeymiş gibi gelmiyor.

  • black holes in the sky  (18.03.19 18:38:31)
Benim bildigim 25 senelik konular bunlar.Olumunden sonra cikmis konular degil

  • turkuaz  (18.03.19 18:53:59)
Hollywood'da halihazirda hayatta olan unlulerle ilgili taciz muhabbetleri gibi bos muhabbet oldugunu düşünüyorum.

Kanitlanmadigi surece sucsuzdur.
Suclu dahi olsa oludur.
  • stavro  (18.03.19 19:08:10)
olm ne ağladım izlerken. Çocuklar 7-8 yaşında ya. Aileler dağılmış, hayatlar kaymış. Yaşarken de bir tacizci oldugunu düşünüyordum, şimdi de düşünüyorum. Bu iki kisi sanırım mahkemede lehine tanıklik edenler. Yani aklanmasinı sağlayanlar. Eger mahkemede konuşsalardi ne iyi olurdu. Hem iktidardakinin tüm psikolojik orüntüsünü hem çocuk ve ailelerinkinj kolayca tespit ediyorsun izlerken. Çocuk tacizi ve kurbanları sanırım en etkilendiğim şey ya. Profesyinel olarak neyseki çocuklarla çalışmıyorum.

  • velvetmorning  (18.03.19 21:20:29)
son kısmı hariç izledim belgeseli. ve olaylar garip gerçekten. taciz boyutunun yalan olma ihtimali olsa bile garip. koskoca starın o yaşlarda çocuklarla uzun süreli ve yakın arkadaşlık etmesi anormal bir durum bence.
ama ailelerin de işin içinde olduğunu düşünüyorum.

  • nıç  (19.03.19 17:58:04 ~ 18:13:07)