Kendi VPN Sunucumuzu Kurmak Mumkun mu?

Selamunaleykum agalar.

Ben simdi yurtdisinda torrent emikleyen bir kardesiniz olarak tirsiyorum. Turkiye'de validenin evi ustunden vpn kuramaz miyim kendime? Bir torrent olmus 90 dolar o kadar verecek olsam dvd sini alirim filmlerin dizilerin.

Yani baktiklarinda beni Turkiye'de gorsunler ama ben somurmeye devam edeyim. Mumkun degil mi boyle bir sey?

digitalocean üzerinden kendi vpn'imi kurup, torrent kasıyordum. ta ki uyarı mailleri gelene kadar. indirdiğim torrentlere telif mailleri gelmiş ve onlarda bana uyarı olarak bu mailleri yollamışlardı. bak böyle böyle torrentten yasal olmayan telif içerikli dosyalar indiriyosun, indirme, götünden kan alırlar dediler. türkiyede olmama rağmen tırstım ve torrent indirirken kendi kurduğum vpn serverını kullanmayı bıraktım. kullandığım server hollandadaydı hatta.

türkiyede görünme olayına gelirsek istersen bi kere dene ama kullanacağın serverın policy'sini iyi okuman lazım. ben pek tavsiye etmiyorum yine de.
  • false pretension  (18.03.19 00:06:26)
Dostum mantığın güzel de en büyük sıkıntı Türkiye'deki upload hızlarının sürünüyor olması (bende 50 mbit paket için sanırım 2 mbit olması lazım). sabit IP için de mutlaka ek bedel ödüyorsun. ayrıca vpn'i sonlandıracağın şeyi (Bilgisayar, firewall vs) mutlaka 7 24 açık bırakman lazım ki uzaktan bağlanabilesin.

Yani teorik olarak mümkün, simetrik, upload'ı yüksek güzel bi bağlantı alıp, sabit IP arkasına koyulacak basit bir server işini görür. ya da daha güzeli put.io diye bir şey vardı hala var mı bilmiyorum.
  • roket adam  (18.03.19 00:11:59 ~ 00:12:22)
sorduğunuz şey değil ama torrent box uygulamaları / siteleri var.

Siz torrent'i ona besliyorsunuz o da size tertemiz download veriyor. Eduroam ile bile indirmişliğim var hiç sıkıntısı yok.

Tabi belli ücretleri var ama seed falan da ediyor sizin yerinize epey iyi bişe.
  • hedep  (18.03.19 00:37:50)
Bunun icin vpne gerek yokki, turkiyede bir makineyi acik birak ona insin oradan kafana gore kendine cekersin. Istersen teamviewer kullan istersen dropboxa cek ya da direkt baglanti kur file server gibi kullan.

Ama buranin uploadi kotu, interneti de pahali.
Tabi euro kazandigin icin hizli bir baglanti alabilirsin.
  • acemi  (18.03.19 00:50:21)
yurt dışında torrent işi riskli. binlerce yüro para cezası kitlerler. onun için vpn şart. digitalocean vs üzerine vpn kurmak torrent için uygun değil. parayı verip nordvpn alın.

  • kamile necaset  (18.03.19 01:19:50)
put.io +1+1

  • jugador  (18.03.19 11:18:04)