PlayStation ABD’de pek yaygın değil mi?

İzlediğim Amerikan yapımı dizi ve filmlerde eğer oyun konsolu detayı varsa istinasız hepsinde Xbox kullanıldığını gördüm. Tıpkı orijinal futbol ve metrik sistemi gibi konularda da olduğu gibi ABD bu alanda da Avrupa kültüründen uzak mı yoksa Avrupadaki gibi yaygın mı? Avrupa’da PS’nin daha çok daha yaygın olduğunu biliyordum yanlış olmasın yine de

birbirine yakınlar aslında, ama sonuçta Xbox ABD markası Microsoft'un.

  • passion rules the game  (17.03.19 13:41:27)
Herhangi bir filmde Amerikan bayrağı göstermek gibi. Adamlar ps4 kullansa bile onu göstermez bence.

  • neymis  (17.03.19 13:50:28)
Abd’de PlayStation 4 Xbox One’dan 3 milyon adet daha fazla satmış

www.vgchartz.com

Global satışlardaysa PS4 XBox One’ı ikiye katlamış

www.vgchartz.com
  • (s)AINT  (17.03.19 14:18:49 ~ 14:22:09)
xbox 360-ps3 jenerasyonunda xbox farkla öndeydi abd'de ama şu anki nesilde ps4 hem abd'de hem de dünyada farkla birinci.

  • mattiadestro  (17.03.19 14:23:48)
Yayginlikla film ve dizilerde gormek arasinda baglanti dusuk. Olay yerli markalarini korumak, kollamak.

Mesela Hollywood yapimlarinda bilgisayarlar %90 Dell marka olur. Asus, Sony, Samsung vb goremezsiniz.
  • crown  (17.03.19 15:21:01)