Suriyeliler için ayrımcılık çalışması yapacağız. İnsanlara ne sorabiliriz?

ne sormamızı istersiniz? insanlrın suriyelilere yönelik tavırlarıyla düşünceleriyle ilgili ne merak ediyorsunuz?

suriyelilerin (ya da arapların) pis insanlar olduklarını düşünüyorlar mı? mesela ben ailem dolayısıyla suriyelilere yardım amacıyla çok kez evlerinde bulundum, evlerinde ağır bir koku vardı. pis diyemiyorum, ama anladınız siz.

böyle bir önyargı var mı çoğunlukta merak ettim.
  • dont eat me  (15.03.19 21:33:51)
Suriyeli denize düşse kurtarır mıydın?

  • gölgede aynı  (15.03.19 21:51:45)
www.dr.com.tr

bu kitabı okumadan o çalışmayı yapmayınız
  • biryıldızkaydı  (15.03.19 22:03:42)
Calisma sosyal guvenlik ve Sağlık bakanlığının suriyelilerin turkiyeye entegrasyonu icin yaptigi uygulamalardan haberdar misiniz?

  • hepbiarayisicinde  (15.03.19 22:16:47)
suriyelilerin gideceğine canıgönülden inanan saf var mı çok merak ediyorum ben şahsen. ama bu sanırım istediğiniz kategoride bir soru değil.

  • QweAsdZxc  (15.03.19 23:12:35)
@hepbiarayisicinde hayır ama böyle bişey varsa bakacağım.

  • error522  (15.03.19 23:26:26 ~ 23:26:42)
Türklerin Suriyelilere yaklaşımı gibi Almanlar gurbetçi bir yakınınıza davransa ne düşünürsünüz?

  • bos gezenin bos ustasi  (16.03.19 00:48:53)
suriyelilere is verirler mi? ev kiralarlar mi? cevap evetse ayni ozelliklere sahip bir turk ve suriyeli arasinda turke oncelik verme durumu olur mu?
eger cocuklari bir suriyeliyle evlenmek isterse tepkileri ne olur?

edit: kesinlikle ekonomik durumu ve dili (turkce biliyolar mi?) kontrol etmen gerekir. yani benim dusuncem ayrimciligin bas nedeni suriyeli olduklari icin degil "devlete yuk olduklari" icin. calisan, vergisini odeyen, turkce bilen vs surililere bakis daha pozitiftir diye dusunuyorum.
  • lamartin  (16.03.19 12:32:09 ~ 12:34:57)
Bir suriyeli kaza gecirdiginde 112 acil'i arayip derdini nasil anlatiyor? Onlarin bu caresizliklerini hic dusundunuz mu?

  • hepbiarayisicinde  (19.03.19 01:55:05)