Ihbar süresi hesaplama

Herkese selamlar,

4 yıl 4 aydır çalıştığım işimden hayırlısıyla pazartesi 18.03.2019 istifa edeceğim.
İhbar süremin 8 hafta olduğunu biliyorum ama hesap yaparken gün üzerinden mi yoksa hafta üzerinden mi gün hesabı yapacağımı karıştırdım.
Yani şu durumda şirketle ilişiğimin kesileceği ve diğer işe başlayabileceğim tarih 13.05.2019 mu yoksa 20.05.2019 mu?

Buna ek olarak istifa dilekçesini verebileceğim muhasebe ik gibi bir birim yok çalıştığım yerde. Direk patrona verip altına okudum anladım onaylıyorum yazıp imzasını mı almam gerekir sonradan götlük yapmaması için?

Cevaplar için çoook teşekkürler, tikler mutlaka gelecek.

isaramaizni.hesaplamasistemi.com
burası işine yarar muhtemelen

  • elorelia  (15.03.19 18:15:41)
ihbar süresi istifa dilekçesini verdiğiniz gün başlar. yukarıdaki link oldukça açıklayıcı olmuş. bir sonraki işe 13 mayısta başlayabilirsiniz gibi gözüküyor. günlük 2 saat iş arama izninizi toplu olarak kullanmak istemek tamamen sizin rızanıza kalmış. O durumda daha erken çıkabilirsiniz.

not: patronla anlaşırsanız daha kısa ihbar süresi de uygulanabilir. ya da hiç ihbar süresi beklemeyebilirsiniz.
  • srdr  (15.03.19 18:45:35 ~ 18:47:00)
kanunen 8 hafta çalışmanız gerekiyor. müdürünüze yeni işime şu tarihte başlayacağım derseniz o şekilde anlaşabilirsiniz.

sonuçta müdürünüzde üzerinizdeki işleri aktardıktan sonra sizin mesaide yatıp para almanızdansa anlaşma yoluna gidecektir.

İstifa dilekçenizi müdürünüze onaylatıp insan kaynaklarına yollarsanız devamı gelir. Kurum o şekilde değilse müdür, insan kaynakları ile ilgli yöneticiler falan içeren bir maili atmanızda sizi garantiye alır.

Siz gitmek istedikten sonra kimse sizi tutamaz. isterseniz yarın bile gitmeyebilirsiniz. kanunen ödeme yapmanız gerekir ama anlaşma yolundaysanız kimse o yollara girmez. Sizden alıncak maaş boyutunda bir tutar için kimsenin mahkeme yoluna gideceğini sanmam.
  • isminivermekistemeyensuser  (15.03.19 19:28:04)
Haklı sebep varsa ve ona dayanırsanız ihbar süresi hiç olmaz. İstifa verecekseniz dilekçeyle evrak kayıt yaptırın teslim alındığına dair fotokopisine yazın.

  • mabesa  (15.03.19 23:58:11)
Pardon yazdırın imzalatın kaşeletin

  • mabesa  (15.03.19 23:58:29)