Kız ismi

İki isim var. Şirin ve Nazenin.

1. Bu isimleri duydugunuzda soz konusu kisinin kesinlikle kadin oldugunu dusunur musunuz? Uniseks olma ihtimali var midir?

2. Her iki isim kulaga nasil geliyor? Fonetik olarak?

3. Tip ve davranis olarak nasil bir intiba veriyor?

1-evet kadın derim.
2-güzel.

  • sutlu nescafe  (14.03.19 19:56:17)
1. Uniseks değil de trans olma ihtimali akla geliyo ne yalan söliim
2.şirin güzel nazenin telaffuzu zor
3.nazenin demode, şirin eski ama hoş. Şirin işte adı üstünde :) çok şirin :)
  • photo85  (14.03.19 19:58:19)
1) kadın olduğunu düşünürüm. GLOBALLEŞEN DÜNYAMIZDA her isim uniseks olabiliyor ama düşünmeye değmeyecek kadar düşük bir ihtimal benim için. kadın olduğunu varsayarım.

2) güzel gelmiyor. şirin deyince aklıma şirinler geliyor. ağırlığı yok hiç. insana yakıştıramıyorum. nazenin de semazen gibi.

3) bir intiba uyandırmıyor tek başına, bi' şey diyemem.
  • der meister  (14.03.19 20:01:17)
1-evet, hayır.
2-güzel
3-nazenin inatçı. şirin itici.
  • cenkist1903  (14.03.19 20:05:15)
1) Her ikisi de kadın ismi.
2) Ş sesi cok baskın. Nazenin de karmaşık.
3) Şirin kezban, Nazenin süslüman.(yazım yanlışı yok 'süslüman')
  • hepbiarayisicinde  (14.03.19 20:09:48)
1.kadın olduğunu düşünürüm
2.şirin kötü, nazenin daha kötü

  • pati  (14.03.19 20:12:37)
1- kadın ismi unisex değil
2- ikisi de kötü ama nazenin'in fonetiği bi tık iyi
3- şirin kezban gibi, nazenin de kokonat bir hatun zıt kişilikli :)
  • prasinos  (14.03.19 20:22:49)
1 evet
2 ikisi de kötü
3 nazlı izlenimi veriyor
  • damla sakızlı dondurma  (14.03.19 20:42:57)
Nazenin iksir ismi gibi, ya da bir şampuanın içindeki bitkisel öz gibi geliyor kulağa.

Şirin isminde bir erkek tanimistim ama sanki başka birinin ismi geliyordu hep ismini söylerken ya da ona hitap ederken. Doğrudan kız ismi intibasi veriyor şirin.
  • encokbenisevinnolur  (14.03.19 21:25:03)
1 - evet
2 - bir numarasi yok bu isimlerin, ben olsam koymam.
3 - isme bakarak insanlar hakkinda onyargili karar vermem, sonucta isim insanin kendi sectigi bir sey olamiyor, eger takma isim falan degil ise.
  • cooperr  (14.03.19 21:41:57)
oncelikle hayirli olsun.
1- evet, hayir.
2- kotu. hele ikincisi facia.
3- bunu bilemeyiz isimle eslestirme olmaz (taylan ismi haric)
  • jedilance  (14.03.19 21:58:15)
görüşler için teşekkür ederim.

burada isim tavsiyesi veren birçok kişinin sevdiği isim de "zeynep" ve türevleri mesela. ben de sizi anlamıyorum. :P zevksiz olan ben miyim acep?
  • dont eat me  (14.03.19 23:15:32)
şirin köylü kızı ismi. öbürü ise sırf farklı olmak amaçlı koyulmuş, ne fonetik ne de anlam olarak estetik bir isim. söylenişi zor bir kere. zeynep'i bile ikisine tercih ederim. zevksiz olan sensin gibi duruyor yani, evet.

  • Jux  (14.03.19 23:32:46 ~ 23:36:46)
1- Düne kadar ikisi de direkt kadın ismiydi benim için ama dün Mehmet Şirin isimli birini gördüğüm için Şirin şu an unisex.

2- İkisi de kötü bence.
  • ms brownstone  (14.03.19 23:40:01)
1 yok
2 itici
3 kezban
  • mikahakkinen  (14.03.19 23:42:04)
1) Kadın ismi, şüphesiz.
2) Eski, demode isimler. Nazenin'i söylemek çok zahmetli geldi.
3) Akıllı uslu ev kızı ve/veya köylü kızı izlenimi veriyor

Zeynep ismi ile biraz medyada karşılaştık son dönemlerde, o yüzden genel olarak Zeynep ismine daha sıcak yaklaşıyoruz sanırım. Eski ama güzel isim. Bir başka eski ama güzel isim de Umay.
  • taurina  (14.03.19 23:47:02)
1- kadın olduğunu düşünürüm.
2- güzel.
3- şirin, minyon esmer kıvırcık saçlı biri canlandı gözümde, çıtı pıtı güleç yüzlü :)
nazenin, elinde sürekli mendille nezle ve alerjik gezen, ağlamaklı ses tonuyla konuşan
naif bir kız :)
  • elma  (15.03.19 00:01:25)
- kadın, net.
- kötü ve daha kötü +1
- Şirin böyle 50’sine gelmiş ama 17 yaşında gibi davranmaya çalışıyor, çünkü kadına hayatı boyunca şirin diye seslenilmiş, psikolojisi bozulmuş. Nazenin yok aklımda.
  • kobuzchu kiz  (15.03.19 01:25:14)
1-evet
2-Sirin adını çok severim ama tamamen tanıdığım bir Sirin'den kaynaklı, onu tanımadan önce Kiraz falan gibi gelirdi bu isim bana. Fonetik olarak da iyi. Nazenin hem anlam olarak, hem fonetik olarak kötü geliyor kulağıma.
3-Sirin'e objektif olarak bakamıyorum, tip olarak da davranış olarak da sevimli bir intiba bırakıyor bende. Nazenin deyince biraz sevimsiz biri olacağını düşünüyorum bu isme sahip birinin, nazlı, kaprisli vs, tip olarak da doğal, rahat biri yerine, süslü puslu birini hayal ediyorum.
  •   (17.03.19 13:53:38)