İnternet sitesi kodlamak

Arkadaşlar, şantiyelerde uzmanlaşmış bir elektronik mühendisi olarak, e-ticaret tarzı bir site kodlayarak ticarete girmeyi düşünüyorum. Boyner, trendyol, amazon gibi bir kalıp var kafamda. Site içi arama motorunun sağlam olması gerekli dolayısı ile. Kodlamaya uzuuun bir aradan sonra tekrar döneceğim için her şeyi baştan öğreniyormuşum gibi düşünebiliriz.

Önerileriniz nelerdir? Mesela ne ile kodlayabilirim? Öğrenebileceğim kaynaklar?

sıfırdan kodlama yerine shopify, woocommerce gibi yapıları kendi isteğine göre değiştirmeni öneririm.

  • winston  (13.03.19 12:39:16)
yanlış anlamayın ama e-ticaret şakaya gelmez. sitedeki bir açık hem müşterileri hem sizi rezil eder. bence ya hazır bir çözüm kullanın, ya da parasıyla kodlatın ya da siz kodlarken yanınıza destek alın. altında herhangi bir ibare vs barındırmayan, hazır çözüm olduğu anlaşılmayan e ticaret paketleri var.

  • rosencruz  (13.03.19 14:36:09)
öyle bir düşüncen varsa, ışık hızında vazgeç. e-ticaret uzaktan görüldüğü gibi kolay yapılan bir şey değil. aklın varsa girme derim.

  • koela  (13.03.19 16:06:41)
@koela klasik Türk mantığınından çık biraz lütfen. illa kötü gitmesi gerekmiyor her şeyin. önerileriniz için teşekkürler. yazılımcı bir arkadaş da hazır olan template'ler ile çalış dedi.

peki programlama dili önerisi olan?
  • beastangel  (13.03.19 18:17:13)
@beastangel ben heves kırmak için yazmadım. türkiye'de e-ticaret görüldüğünden daha zordur demek istedim. arkadaşta uyarmıs e-ticaret sakaya gelmez diye. söylediklerim tecrübe ile sabit.

hele ki bu işi bilmeden anlamadan girenler girdikten sonra bir güzel tokadı yer.

size başarılar..
  • koela  (14.03.19 11:58:48)
E ticaret üzerine uzmanlığın yok, ticaret üzerine uzmanlığın yok, yazılım üzerine uzmanlığın yok, şirket kurma üzerine uzmanlığın yok. Önce bu tarz işlerin birinde biraz çalışıp işin çıraklığını öğrenmeni öneririm.

  • roket adam  (14.03.19 16:20:49)
@roket adam +1

e ticaret sektöründe çalışan bir yazılımcı olarak söyleyeyim,

olay internet sitesi kodlamak değil.
fiyat takibi, ürün takibi, stok takibi yapılabilecek bir panel gerekli. bu senin yazabileceğin bir şey değil. Bu noktada başka bir arkadaşın bahsettiği gibi mevcut yapılar üzerinden ilerlemeyi deneyebilirsin.

Diyelimki bunları aştın, faturalama ve kargo entregrasyonlarının da yazılması gerekiyor. Bu da büyük bir muhasebe işi çıkarır ortaya. Faturalandırmanın doğru olması kritik bir detay muhasebede patlamamak için. Kargo entregrasyonu da başka bir boyut ürünlerin karışmaması ve kullanıcının kargo takibi yapması için.

indirim, kampanya vs o tarz şeylere hiç girmiyorum. Ödeme entregrasyonuna da girmiyorum orda hazir bir çözüm kullanılabilir % üzerinden pay verilerek.
  • ayin yazari  (14.03.19 16:26:10)