Yunan Adalarına Kendi Aracım ile Nasıl Giderim?

Feribot vs biletlerinin dışında bu konudaki bürokratik süreç nasıldır?

Yeşil sigorta yeterli yazmış kimi, Gümrüklerden Geçiş Karnesi (CPD) - (TRİPTİK)de lazım ek olarak demiş, kimi kasko kapsamı genişletilmeli yazmış, kimisi depozito 500Euro - 1000$ yatırmalısın tarzı şeyler söylüyor.

Gidip gelmiş ve bu konuda tecrübesi olanlar süreci açıklayabilirler mi?

Araba kiralamaktan daha uygun olacaksa gideceğim.

son 6 sene gittim ben aracin senin oldugunu dusunerek yaziyorum.

zorunlu:
uluslararasi ehliyet ya da diger adiyla yeni ehliyet
yesil sigorta

opsiyonel:
kaskon varsa yurtdisinda gecerli olmasi icin guncelleme (ben hic yaptirmadim)

tavsiye:
yaninda bozuk euro bulundurman, gidecegin yere gore giselerden geciyorsun en son 3.20'idi. yanina bozuk 10 euro alirsan kolaylik olur.

baska merak ettigin bisey varsa yanitlarim, sigortalarimi yaptirdigim kisinin bilgisini verebilirim
  • try again fail again fail better  (12.03.19 23:40:33)
@try again fail again fail better hocam yanıt için teşekkür ederim.

araç eşim (ve babası) üzerine kayıtlı. eşimle beraber gideceğiz.

emin olamadığım nokta, bazı feribot firmalarının bilet alırken araç için (CPD - TRİPTİK) alınması yönünde uyarı konması. Yeşil sigorta ile triptik birbirinden farklı sanırırm. Triptik'te teminat verilmesi gerekiyormuş galiba. Siz hangi adaya hangi firma ile gittiniz?
  • asethuan  (12.03.19 23:44:09 ~ 23:45:17)
thasos, kefalonia, planos
dedigim gibi yesil sigortam haric biseyim yoktu, hatta digerlerini hic duymadim. firmanin ne oldunu hatirlamiyorum ama max birbirinin aynisi 2 firma oluyor

  • try again fail again fail better  (13.03.19 00:39:19 ~ 00:39:50)
@try again fail again fall better hocam

bu adalar vize istiyor mu ?
  • MustafaCan  (13.03.19 08:53:39)
evet schengen vizesi zaten yolun buyuk kismi kara ulasimi

  • try again fail again fail better  (13.03.19 12:54:41)