iş mülakatı(ingilizce)

İlk defa ingilizce mülakata gireceğim. İngilizceme de pek güvenmiyorum utanıyorum(YDS 75 belki seviyeyi anlamaya yardımı olur) önceden hazırlanmam gerekiyor. İki günüm var kendini tanıtmaktan başka nelere hazırlanmalıyım nereden hazırlanmalıyım?

ekstra olarak mülakat tecrübemde yok gibi genel olarak tüm önerilere açığım. ingilizce olsun türkçe olsun kaynak verirseniz çok güzel olur. İşi almam gerekiyor.

Pozisyon: Yurtdışı satış uzmanı.

Deneyiminiz var mı yeni mezun musunuz?

  • zimbirik  (12.03.19 20:30:35)
Tam olarak yurtdışı satış değildi benim ingilizce mülakatım ama kısaca bahsedeyim , en azından satış temsilcisi pozisyonuydu.

Ortamı rahatlatmak adına ısınma sorularının ardından , bu ısınma soruları nereden mezun oldun, ailen ile mi yaşıyorsun , kaç kardeş vb. , hemen bir senaryo oluşturdular.Buna göre ben karşımdakini firmanın ürününü alması için ikna etmeliydim.Ortalama ile hallettik ama bence yararlı olacak nokta firmanın ne sattığını , ürünlerini ve vizyon - misyon düşüncelerini bilmen ve bunları konuşma arasında belirtirmendir. Bunun olumlu olacağını düşünüyorum , benim görüşüm.
  • Murteza  (12.03.19 21:06:53 ~ 21:08:08)
şu sorulara kafa yor biraz;

- tell me about yourself
- what are some of your weakness
- what are you good at
- what are your strenghts
- what is your career goals
- what motivates you
- why do you want to work here
- do you know our company
- why do you want to quit your current job
- what is your biggest challenge
- what is your biggest success and failure (bu soruda failure için çözüm yolu da sorulur)
  • sibrizzio  (12.03.19 21:44:38)
youtube'a hr interview quesitons yaz. onları dinlen. kendine entegre et. evde kendi kendine yüksek sesli pratik yap. bir de şirketi biraz araştır. ayrıca hr'a sormak için 3-4 tane soru hazırla. bu konuda da youtube yardımcı olacaktır.

  • helenart  (12.03.19 22:10:35)
Speaking dersi veren, iş mülakatlarına falan da ilgili firma ile ilgili bilgi toplayıp hazırlayan bir tanıdık var. Dersleri online veriyor. İstersen onunla 2-3 saat çalışabilirsin. Deneyimi olan kimsenin hazırlaması gibisi yok. Mülakat en önemli şeydir işe alımda, riske atma kendini.

  • paslanmaz pencere  (12.03.19 23:14:16)
Üniversite hayatında yaptığınız akademik işleri, sosyal işleri anlatım. Başvurduğunuz pozisyona uygun olan bir kaç proje ders falan belirleyin onlardan bahsedin. Başvurduğunuz pozisyonun gerekliliklerini bilin. Bu gerekliliklerin hangilerinin sizde olduğunu bilin.

  • zimbirik  (13.03.19 21:13:39)