macro yazmayı öğrenmek

işyerinde boş vaktim oluyor bazen. böyle zamanlarda makro çalışmak istiyorum. udemy'de bir derse başlamıştım ama hiç verimli olmadı, bi şey anlamadım. youtube şirkette engelli olduğu için açamıyorum ama youtube videoları da olur. önerebileceğiniz bir video serisi var mı acaba? bu arada hiç makro bilmiyorum, ona göre bir ders olması lazım.

kendi deneyimlerimden söyleyebilirim ki kafanda bir proje varsa öğrenmesi çok kolay diğer türlü kullanacak yer bulamadığın için yeterince oturmuyor.

işyerinde neleri makroyla düzeltebilirsin, hızlandırabilirsin diye düşünürsen öncelikle kendine proje yaratmış olursun. onun üzerine de internete bu belirli hareketlerin kodlarını aratabilirsin. zaten genelde senin yapmak istediğini düşünenler olmuştur ve yazılmıştır. ilk birkaç ay kopyala yapıştır sonrasında bembeyaz sayfa açıp kendi kendine yazmaya başlıyorsun.

bende böyle oldu en azından. çünkü dışardan aldığın kodlarda genelde her şey olduğundan her parçasını öğrenme fırsatı sağlıyor sana.
  • isvicre rakisi  (11.03.19 11:28:17)
kendi projen +1

bikaç ay öncesine kadar çok boş vaktim vardı iş yerinde. kendi kendime bir şeyler uydurup onu yazmaya çalıştım. geçen sene makro dersi almıştım hepsi uçtu gitti kafadan ama kendi ihtiyacımı karşılayan kodları -yani bikaç ay önce öğrendiğim- aklımda hala.
  • kablelvuku  (11.03.19 11:51:22)