26 Aylık Erkek Çocuk Boyu

Arkadaşlar selam.

Bizim ufaklık 26 aylık. Ellerinizden öper dünya tatlısı. Boyu şu an 87 santim. Bana kısa gibi geliyor. 20-21 aylık kız bebekler bile 87-88 santim. Parkta da yaşıtlarından kısa. Ama doktoru kafaya takma normal sınırlarda ilerliyor diyor. Ancak kafaya takıyorum açıkçası.

Bu sıpanın daha hızlı uzaması için ne yapmalıyız?

kızlar erkeklerden daha çabuk uzar. ergenliğin ortalarından sonra erkekler kızları geçer genelde

  • tinky winky  (08.03.19 21:52:15)
bu yaslarda kisa uzun ayriminin cok mantigi yok, ergenlige basladigindaki duruma bakip eger normalin altinda oldugunu dusunuyorsaniz o zaman tetkikleri yaptirmak lazim. hormon bozukluklari vs. varsa o zaman olacak tedavi ise yariyor.

  • stanley5m  (08.03.19 22:00:51)
Süt ve süt ürünleri

  • antihero  (08.03.19 22:01:16)
sütün boy uzamasına etkisi yok denecek kadar az. boy, iki şeye bağlıdır. %90 genetik, %10 uyku. gerisi hikaye. çocuğunuz düzgün uyuyorsa dert etmeyin uzar boyu.

  • makarnavodka  (08.03.19 22:16:01)
bir kadın olarak çocukken ben de erkek kardeşimden 2 yaş büyük olmama rağmen 3 4 yaş büyükmüşüm gibi uzundum. ben lisede regl olduktan sonra boyum uzamadı ancak o bana yetişmişti ve sonra daha da uzadı dev adam oldu.

sanırım gerçekten erkekler geç uzuyor. aynı yaş ve cinsiyet ile arkadaşım ve kardeşinde de aynı şey oldu.
  • batlegolas  (08.03.19 23:17:37)
Zenginlerin çocukları dev gibi. Ben bol et tüketmekle ilgili olduğunu düşünüyorum.

  • baal  (08.03.19 23:55:12)
www.babysizechart.com

ortalamayi takip ediyor gibi sikinti yok bence.
  • cooperr  (09.03.19 00:11:11)
bunla ilgili bir anımı anlatayım. bizim bir arkadaş var kendisi 176 cm eşi topuklu 170 cm topuksuz bilemiyorum herhalde 160 falan. bu arkadaşım çocuğu önce cimnastik, sonra bale, sonra yüzme, en son da basketbol ve voleybol beraber yazdırdı. evet bildiğin proje çocuk yani. basket hocaları boyu falan uzar dediler 4-5 sene önce ben de şahitim olaya. tabi bildiğin bir bilimden ayrılmayan kişi olduğumdan arkadaşıma genler falan anlatmaya çalıştım. bu arada kendisi ve ben de boğaziçinde okumuş insanlarız. (ne düşündüğünüzü biliyor gibiyim neyse en azından avukat ya da doktorum yazmadım şükredin)
tabi inanmadı hayaller vs.
aman neyse 5 sene sonra sonuç: çocuğun aşağı yukarı babasıyla aynı boyda olacağı ortaya çıktı. aile baya yasta. şimdi ikinciyi yaptılar. duyduğumuza göre her gün çocuğu çekiştiriyorlarmış. kemiklerine falan implant takıp boyunu uzatma fikirlerini araştırıyorlarmış. allah akıl fikir versin amin.
neyse ülkemizde erkek boyu ortalamasının 173 kızların 163 olduğunu hatırlatır çok şeyetmemenizi öneririm.
maşallah bu arada boyu bıdık kalırsa kesin iş adamı olur. bak bütün iş adamları kısa neredeyse.
  • ozdek  (09.03.19 00:41:35)
Bu formulun ise yaramadigini gormedim cok sukur. Tahin.
Tahinde buyume hormonu uyaranlari var. Dogal tahin pekmezi kasikla yedir.
Cikolatali sut icir. Sekerli olmasi onemli. Insulin salgilatmasi gerekiyor. Temel hata sekeri komple kesmeyin. Ve yazin bol bol guneslensin yuzsun
  • tunaktunaktun  (09.03.19 02:21:57)