Aktarmasını kendiniz yaptığınız uçuşu kaçırırsanız ne olur?

Diyelim ki uzun mesafe bir yere (japonya, brezilya, kore vs) uçacaksınız. Uçağın kalkacağı şehre ayrı bir biletle gittiniz ama ilk uçağın rötarı yüzünden ancak kalkışa 10 dak kala vardınız ve haliyle checkin kapandı. Bu durumda hata bana ait olur, havayolunun sorumluluğu yok, burası tamam. Sorular,

1-Havayolunun yine de yardımcı olup (yer varsa) sizi bir sonraki uçuşla gönderme ihtimali nedir?
2-Eğer havayolu yardımcı olmazsa bu son dakikadaki bilet tarihinin bir sonraki uçuşa değişikliği çok kabaca ne ölçekte maliyet çıkarır?

Özellikle başına böyle bir durum gelen varsa deneyimini öğrenmek isterim.
Teşekkürler.

1. sadece o uçağı kaçırmış bir yolcusunuz. şehirden gelirken trafiğe takılan adamla sizin durumunuz aynı. özel bir ilgili göstermezler. kendileri uçuşu bağlasaydı. riski satın almış olurdunuz o durumda size yeni uygun bir rota verirlerdi.

2. bu çok fazla parametreye bağlı. son dakika da uçuş fiyatı ne kadar ise o kadar fark ödersiniz. genelde elinizdeki bilet bunun çok az bir miktarını karşılar.
  • helenart  (08.03.19 14:43:03)
Eger bileti tek seferde aktarmalı olarak aldıysanız Yardimci olurlar. Fakat ayrı ayrı bilet kestirdiyseniz duruma göre değişmekle birlikte 500-1000 dolar arası ekstra bir para ödemeniz gerekecektir. ABD Los Angeles da olabilir New York da arada büyük uçurum var. Bilet iadesi çok cüzi oluyor fakat yine bilet almak istediğinizde yardımcı olmaya çalışıyorlar. Geçmiş olsun

  • monkey  (08.03.19 14:44:15)
uçak bileti fiyatları çok değişkendir yani kabaca bi hesap yapılamaz ki.

  • elorelia  (08.03.19 14:52:07)
@elorelia: uzun mesafe uçuşlarının bilet fiyatı en azından bazı rotalarda çok da değişken olmayabiliyor, ben pratikte havayolu nasıl bir çözüm üretiyor onu anlamak istiyorum.

  • mikro patlama  (08.03.19 14:58:10)
sana yeni bilet satmaya çalışacaklar yüzde 90. acırlarsa belki diğer uçuşa alırlar ama bu yüzde 1 ihtimal. bilet fiyatı da yüzde 80 çok pahalı olacaktır. yer olmama ihtimali de var tabi. onun için iki uçuş arası 6-7 saat olmalı derim.

  • prasinos  (08.03.19 15:19:55)
yeni bilet alırsınız uçuş kaç paraysa işte.

  • argent dawn  (08.03.19 15:41:04)
ben new york’ta trafikten dolayı uçuşumu kaçırdım, bedavaya bir sonraki uçuşa verdiler. ultra nazik davrandım, delta airlines, new york-paris uçuşu idi.

  • cedex  (08.03.19 16:41:08)