vücut geliştirmeyi bırakmak ve kaslarin küçüleceği düşüncesi

salona gitmeyi, ağırlık çalışmayı tamamen bırakmak istiyorum. spora evde vücut ağırlığı ile çalışarak, dışarıda koşarak ve bisiklet sürerek devam edeceğim fakat bu küçülme düşüncesi çok rahatsız edici. daha önce iki kez ağırlık çalışmasına geri döndüm bu yüzden. 1 sene vücut ağırlığı ile çalışıyorum atletik performansı yakalıyorum sonra ince olma düşüncesi geliyor. vg yapıp kasları boş boş şişiriyorum sonra gene sıkılıyorum. bu kafadan nasıl kurtulurum? derdimi anlayıp öneri veren olursa sevinirim. teşekkürler

Bu bana ne istediğini bilmemek gibi geldi.
Basit çıkarımla; yüksek ağırlık eşittir büyük hacimli kas, düşük ağırlık eşittir düşük hacimli kas.

Belki zamanında verilen emeğin devamsızlığı sonucu kayıp in üzülme olur fakat bu hemen hemen her spor dalında böyle. Mesela teniste daha beterdir.

İsteğiniz nedir? Büyük hacim mi yoksa yetecek kadar hacim mi, önce buna karar verin ona göre hareket edin.

Ayrıca boş boş şişirmek bence saçma bir düşünce zira sadece şekil olarak bir kazanımdan ziyade ben buna hep güç-kuvvet gözüyle baktım. Bi erkeğin zeka yanında mutlaka güçlü de olması gerektiğini düşünüyorum. Ortam şartları gereği kavga için olmasa bile bir tehdit unsurunu vazgeçirmek amacıyla gayet işe yarayabilmekte.
  • filipis  (07.03.19 19:02:40)
@filipin

fit yağsız halimi seviyorum. daha önce iki kere bastan yaptım. 10 dk plank, 100 şınav 20 barfiks yapar haldeyken stronglifte başlamıştım. sanırım geçişleri çok sert yapıyorum. hem iri yarı kaslı hem atletik hem de kardiyo performansı yüksek olmak beni aşıyor demek ki. son iki ile takılayım.
  • hasmetizm 2046  (07.03.19 19:19:40)
Üstad başka sporlara yönelsen olmaz mı? Judo, yüzme v.b. falan.

  • komando kani var bende  (07.03.19 20:20:11)
siyah-beyaz düşünmek zorunda değilsin bence, bazı günler koşu, bisiklet bazı günler ağırlık çalışabilirsin, bu şekilde hem kaslı hem de atletik bir vücuda sahip olabilirsin, hatta örnek de verebilirim, mesela mehmet çetin.

  • blue rebel motorcycle club  (07.03.19 22:03:18)
saglik icin spor yapin. saglikli beslenin. boyle bir amacla spor yaparsaniz sisirme gibi bir derdiniz de olmaz. surdurulebilir bir spor hobisi edinmis olursunuz.

  • Leonardo~Da~Vinci  (07.03.19 22:14:04)
Ben vg yaparken aklımda sürekli bu işin sürdürülebilir olmadığı vardı. Eğer bu işi hakkıyla yapacaksan hayatını ona göre düzenlemen gerekiyor. Bıraktığın zamanda formunu kaybediyorsun sanki yaptığın şeyler boşa gidiyor diye düşünüyordum. Vgye 82 kilo başlayıp 95 kiloda bırakmıştım. Sonraları boksa başladım. Haftada 3 gün antrenmana gidip işimi bitiyorum. Ne beslenmeme çok dikkat ediyorum ne uykuma. 76 kiloya kadar düştüm. Boks yapmak vgden çok daha keyifli. Geçen uzun bir aradan sonra salona gittim. O kadar sıkıcı ve anlamsız geldi ki kendime şaşırdım nasıl yaptım bu sporu diye.

  • Depik  (08.03.19 05:58:12)