Gaspar Noe parayı nereden buluyor

Bu herifin tüm filmleri gişede batıyor. Filmlere harcadığı paranın yarısını bile çıkartamıyormuş. Ee peki bu herife kim para veriyor? Kim yatırım yapıyor?

+1

  • asaf  (05.03.19 23:16:05)
sayko film severler derneği

  • cassey  (05.03.19 23:23:05)
internete, dvd'ye baskı vb. için biraz daha para alıyorlardır. Yine de zarar eder tabii.

Fransızları küçümsemeyin. Sanat için, maddi olarak batsa bile sanatçıları destekleyen bir zümre var oralarda. Benim çok sevdiğim Jodorowsky de öyle film yapıyor, mesela geçenlerde Paul Verhoeven "Elle" filmini ABD'de çekemiyor diye Fransızca öğrenip Fransa'da çekti. ABD'de bütçe vermiyorlar verseler de o şekilde çekmesine izin vermiyorlar, fransa'da daha rahat çekebiliyor. gibi gibi.
  • nhk ni youkosu  (05.03.19 23:23:37)
fransa hükümeti destekliyor. bir de adam manyak galiba uğraşmak istemeyip veriyorlar.

  • kljgslsdkjsd  (05.03.19 23:53:41)
adam doğuştan zengin. hükümet desteği falan var ama kurtarmıyor yani büyük batıyor filmleri. ama işte baba parası var, kendisinin de başka yatırımları mevcut olabilir (tahmin sadece), böyle zengin ailelerin networkleri de 10 numara olur onun da çok faydasını görmüştür isim de yaptı ki zaten ailesinin networkü de ileriye götürmüştür fersah fersah. bi de tabi parayı çok önemsemiyor kişilik olarak ama evini satıp bir orta sınıf apartmanında kiraya çıkmak seviyesine gelicek olsa önemser o kadar da değil, yukarda bahsettiğim faktörlerle bir şekilde zengin kalmaya devam ediyor demek ki.

  • semaforo de medianoche  (06.03.19 01:16:00)
@duygusuzromantik siz bu konuyla (dolaylı veya doğrudan) ilgili bi sektörde çalışıyorsunuz veya sağda solda bi şeyler duymuşsunuz ama gaspar noe konusunun dediklerinizle alakası yok. 16m $ bütçeli filminin dünya çapında yaptığı gişe 750k $. pro.imdb.com şahsen bu konuyla ilgili az çok okumuş biri olarak batan/çıkan filmlerden bahsederken hiç böyle bir vergi dolandırıcılığı yanından bahseden görmediğim için dediğinizin hollywood'dan bollywood'a işleyen bi sistem olduğundan şüpheliyim ama %100 doğru bile olsa bu seviyede bi farkta sebep bu olamaz, fransa'daki vergi müfettişlerinin 1 gram zekası varsa ciddi soruşturmalar açılır. 1m bütçeye 750k gişe gözükse belki ama bu örnekte gişe/bütçe oranı yaklaşık 1/21.

  • semaforo de medianoche  (06.03.19 03:04:51 ~ 03:12:23)
açılın sektörden geldim.

gişe kazancı filmlerin gelirinin çok küçük bir kısmı olabilir. bu vasat filmler için normaldir. dvd satışından para alır, televizyonlarda yayın başına para alır, tüm dünyada kaç tv kanalı var? yayınlanan her tv kanalından her yayın başına para alır, havayollarından alır, en çok da platformlardan (digiturk, netflix, hulu, tivibu) alır. bahsettiğinizin çok benzeri, 10 milyon tl maliyetli bir türk filmi gişede 500k tl çıkarttı ama 2 sene sonunda kar etti.
  • Jesus Christ  (06.03.19 08:57:19 ~ 15:55:48)
box office bir filmin tek geliri kaynağı değil. şimdi kâr edememiş olsa da uzun vadede eder, en kötü kafa kafaya getirir. no name bir yönetmenden bahsetmiyoruz sonuçta, bugün bile hala irreversible'dan para kazanıyordur muhtemelen. ayrıca adamın ailesi zengin +1

  • sir gawain  (06.03.19 11:23:56)