aura denen şeye inanıyor musunuz?

bazı insanlarda dış görünüşten bağımsız bir çekicilik, aura vs var mı? bu doğuştan mı yoksa sonradan edinilebilir mi? insanlar böyle tiplere dış görünüşten bağımsız daha mı çok çekiliyor, nasıl oluyor?

Onu bilemiyorum tam, ama pozitifligi auradan sayarsak cekici geliyor bana.

  • dont eat me  (04.03.19 20:35:56)
Genetik ve karakter. Yoksa gezegenler o dogdugunda su pozisyondaydi, Mars'in acisi Jupiter'e dogru 43 bucuk dereceydi o nedenle sen soyle boyle bir insansin yanlis. Guzel olani evrimsel nedenlerle begeniyoruz. Karakteri de bize gore iyiyse kisiyi seviyoruz.

  • Traveler  (04.03.19 20:47:55)
şeytan tüyü bazılarında oluyor evet:)

  • lata  (04.03.19 20:55:56)
var evet.

  • candide  (04.03.19 20:59:33)
Ben inanıyorum. Ama öyle bedenden ışıklar saçma olarak değil. Karizma olarak bakıyorum, o da gözlerde oluyor. Aura denen şey bence direkt gözlere vuruyor.

  • eazy  (04.03.19 21:01:54 ~ 21:02:05)
ses tonu, jest, mimik ve yaklaşımın bütünü oluyor bence aura. kimilerinin sadece fotoğrafını görmekle anlaşılmıyor çünkü, fotodan normal bir tip görünüp yanına gidince etkileyenleri de var. bu arada fotoğrafta da mimik olduğu için auramsı bişeyler anlaşılabildiği savunulabilir ama fotoğrafın yalan söyleme ihtimali var; bir insanın yanında olmanın yok.

  • Jux  (04.03.19 21:15:13)
evet var.
bazen sizin hiç beğenmeyeceğiniz bir tip, dış görünüş olarak yani size aşırı çekici gelebiliyor.
ben bunu verdiği enerjiden kaynaklı olduğunu düşünüyorum yani şöyle bir şey
mesela siz kitap okuyan bir insansınız ve çok entelektüelsiniz. karşısınızda da bi adam var normalde yüzüne bakmazsınız ama onun oturuşundan kalkışından, konuşmasından anlıyorsunuz bir birikimi olduğunu yani adam kendisindeki bu şeyleri enerjisi ile taşıyor.

siz de bu enerjiyi hissederek ona kendinizi yakın hissediyorsunuz. fark edersiniz belki ama bu aura denen şey boş beleş insanlarda pek olmuyor.
  • buiret  (04.03.19 21:16:25)
yok.

insanlarin giyiminden, davranislarindan, duymussak ses tonunundan konusmasindan, aksanindan, goz sac ten renginden, bulundugu toplum, mahalle, ulkesinden, parfumunden... vs. bir seyler cikariyoruz. bunu yapan beynimiz. biz farkinda degiliz. bizim kontrolumuzde degil. bunlara gore insanlara bir seyler biciyoruz, etiketliyoruz. cekicilik, iticilik de bu etiketlerden.
  • Leonardo~Da~Vinci  (05.03.19 00:01:51 ~ 00:03:03)
%100 pratikle edinilebilir.

  • JohnOakley  (05.03.19 01:30:22)
kesinlikle yok. öyle olsa otobüse binince beyniniz aura çorbasından yanar. tiyatroda falan deli olursunuz. yani kalabalık ortamlarda. şeytan tüyü var o ayrı duruş, ses tonu, yaklaşımlar vs. vs.

  • tukenmez adam  (05.03.19 02:12:43)
Bazi insanlarin aurasiyla enerjisiyle digerlerini bir degisik etkiledigine inaniyorum, bazilari da karsilikli etkilesiyorlar. Ben var oldugunu dusunuyorum. Pratikle kazanilir demis arkadaslar, nasil olacak o?

  • kassiopeia  (05.03.19 07:35:09)